צה"ל תקף משגרי רקטות, הפלסטינים: "שני פעילי ג'יהאד נהרגו"

הפסקת אש? כלי טיס של חיל האוויר תקף הבוקר בצפון רצועת עזה חולייה שהתכוננה לשיגור רקטה לעבר ישראל. הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים, אנשי הג'יהאד האיסלמי, ושלושה פצועים בתקיפת מזל"ט

תקיפת צה"ל בעזה. ארכיון (חדשות 2)

צה"ל סיכל הבוקר ניסיון שיגור של רקטה מצפון רצועת עזה לעבר יישובי עוטף עזה. מצה"ל נמסר כי כלי טיס של חיל האוויר זיהה חולייה שהתכוננה לשיגור הרקטה - ופגע בה.

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי שני פלסטינים נהרגו ושלושה נוספים נפצעו באורח בינוני בתקיפה. עוד לפי הדיווח, התקיפה בוצעה על ידי מזל"ט צה"לי. בחמאס אישרו את הדיווחים. ההרוגים הם ככל הנראה אנשי הג'יהאד האיסלמי.

בתוך כך, אחרי שדרות ועוטף עזה, מצטרפת החל מהבוקר גם באר שבע לרשימת האזורים שבהם מוצבת מערכת "כיפת ברזל" שנועדה לספק הגנה חלקית מפני הרקטות שנורות לאזור הדרום. פריסת הסוללה תארך מספר שעות, אך ייתכן שכבר היום תוכל להגן מפני רקטות.

ההחלטה לפרוס את הסוללה בבאר שבע התקבלה בתגובה לירי הרקטות לעבר העיר בשבוע האחרון. ייתכן כי בהמשך היום יוחלט במערכת הביטחונית להציב מערכת דומה גם באשקלון. עם זאת, בחיל האוויר מגדירים את פריסת הסוללה בבאר שבע כ"ניסוי מבצעי" ומזהירים כי לא תוכל ליירט כל רקטה.

למערכת כיפת ברזל, שפותחה במשך שנים רבות והושקעו בה מיליארדים, עדיין מגבלות רבות. מעבר לעובדה כי היא לא יכולה להעניק הגנה מלאה מפני ירי של טילים, דווח בעבר כי היא גם לא מעניקה הגנה מפני ירי של מרבית פצצות המרגמה שנמצאות ברשות ארגוני הטרור ברצועת עזה ולא נגד רקטות קסאם.

על פי דיווח בגלי צה"ל הבוקר, ניסו לאחרונה גורמים בחיל האוויר להנמיך ציפיות לקראת פריסת המערכת. לדברי אותם גורמים, לא תיירט המערכת כל טיל גראד שנורה לעבר העיר, אלא רק במקרה שתזהה כי הוא צפוי לפגוע בשטח מיושב או במתקן אסטרטגי. המערכת לא תוצב במקום אחד קבוע אלא "תנדוד" ממקום למקום בהתאם לצורך הביטחוני.

אתמול: הפלגים בעזה הסכימו לחדול מירי

חמאס הודיע אתמול כי חברי הפלגים בעזה הסכימו לעצור את ירי הטילים לישראל, אם יופסקו תקיפות המטרות השונות בעזה.

דובר חמאס איסמעיל רדוואן אמר כי הפלגים נפגשו במלון אל-קודס, שם הוחלט לכבד הפסקת האש עם ישראל. לדבריו, "נהיה מחויבים לזה כל עוד כוחות הכיבוש יהיו מחויבים".

זמן קצר לפני הפגישה הזו נורה קסאם לעבר המועצה האזורית אשכול. הקסאם התפוצץ בשטח פתוח ולא גרם לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק