חמאס: הירי מעזה לישראל יופסק - אם ישראל תפסיק לתקוף

בפגישה שנערכה אמש בעזה בין ראשי הפלגים השונים ברצועה הוחלט להפסיק שיגורי הרקטות לעבר ישראל - "אם ישראל תפסיק לתקוף ברצועה". זה לא מנע שיגור קסאם דקות לפני תחילת הפגישה. מוקדם יותר אמר אלוף פיקוד דרום: "חמאס איבד שליטה ברצועה, יש שם אנרכיה מוחלטת"

חמאס הודיע כי חברי הפלגים בעזה הסכימו לעצור את ירי הטילים לישראל, אם ישראל תפסיק לתקוף מטרות ברצועה.

דובר חמאס איסמעיל רדוואן אמר כי הפלגים נפגשו הערב במלון אל-קודס, שם הוחלט לכבד הפסקת האש עם ישראל. לדבריו, "נהיה מחויבים לזה כל עוד כוחות הכיבוש יהיו מחויבים".

זמן קצר לפני הפגישה הזו נורה קסאם לעבר המועצה האזורית אשכול. הקסאם התפוצץ בשטח פתוח ולא גרם לנפגעים או לנזק.

"חמאס איבד שליטה ברצועה"

"הזיכרון בצד השני מתקצר. אני מקווה שהוא יתעשת", כך אמר אתמול אלוף פיקוד הדרום טל רוסו, במהלך ביקור בבית שניזוק קשות במועצה האזורית אשכול, כתוצאה מפגיעת רקטת קסאם. "יש אנרכיה בעזה - גם בחמאס וגם בין הארגונים. אין שם שליטה של אף גורם".

האלוף רוסו התייחס גם לאפשרות כי ישראל תצא למבצע צבאי נוסף ברצועה. "זה לא תלוי בנו", אמר. "זה תלוי בצד השני. המטרה שלנו היא לתת לתושבי הדרום לחיות חיים נורמליים. אלו הם לא בדיוק חיים נורמליים".

"בשלב זה יש אנרכיה בצד השני", הוסיף רוסו. "אנחנו ערוכים לכל מקרה. ניתן לאזרחים פה שקט, זו המטרה שלנו".

אחד היישובים הבודדים בו אין מיגון

שלשום התפוצצה רקטת קסאם בסמוך לבית מגורים ביישוב במועצה האזורית אשכול וגרם לו נזק כבד. מדובר במבנה בו לא הותקנו חדרי ביטחון - אך רק בנס לא היו נפגעים בנפש. רקטה נוספת שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בשטח פתוח בסמוך ליישוב - ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

מדובר באחד היישובים האחרונים בהם עדיין לא הותקנו חדרי ביטחון - חרף המצב הביטחוני והאיום היומיומי של פצצות המרגמה ורקטות הקסאם. ביישוב טוענים כי הסיבה לכך שעדיין לא הותקנו ממ"דים היא סחבת בירוקרטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק