אלוף פיקוד הדרום: "חמאס שוכח את עופרת יצוקה"

אלוף פיקוד הדרום טל רוסו ביקר הבוקר בבית שנפגע מרקטת הקסאם במועצה האזורית אשכול. "מבצע נוסף בעזה אינו תלוי בנו – אלא בצד השני", אמר. "הזיכרון בצד השני מתקצר – אבל אנחנו רוצים שבדרום יחיו חיים נורמליים"

"הזיכרון בצד השני מתקצר. אני מקווה שהוא יתעשת", כך אומר היום אלוף פיקוד הדרום טל רוסו, במהלך ביקור בבית שניזוק קשות במועצה האזורית אשכול, כתוצאה מפגיעת רקטת קסאם. "יש אנרכיה בעזה - גם בחמאס וגם בין הארגונים. אין שם שליטה של אף גורם".

האלוף רוסו התייחס גם לאפשרות כי ישראל תצא למבצע צבאי נוסף ברצועה. "זה לא תלוי בנו", אמר. "זה תלוי בצד השני. המטרה שלנו היא לתת לתושבי הדרום לחיות חיים נורמליים. אלו הם לא בדיוק חיים נורמליים".

"בשלב זה יש אנרכיה בצד השני", הוסיף רוסו. "אנחנו ערוכים לכל מקרה. ניתן לאזרחים פה שקט, זו המטרה שלנו".

אחד היישובים הבודדים בו אין מיגון

הלילה התפוצצה רקטת קסאם בסמוך לבית מגורים ביישוב במועצה האזורית אשכול וגרם לו נזק כבד. מדובר במבנה בו לא הותקנו חדרי ביטחון - אך רק בנס לא היו נפגעים בנפש. רקטה נוספת שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בשטח פתוח בסמוך ליישוב - ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

מדובר באחד היישובים האחרונים בהם עדיין לא הותקנו חדרי ביטחון - חרף המצב הביטחוני והאיום היומיומי של פצצות המרגמה ורקטות הקסאם. ביישוב טוענים כי הסיבה לכך שעדיין לא הותקנו ממ"דים היא סחבת בירוקרטית.

בעקבות ההסלמה בימים האחרונים, הוחלט במערכת הביטחון לפרוס כבר בראשית השבוע הבא סוללה ראשונה של מערכת "כיפת ברזל" בדרום הארץ. זאת, למרות שהמערכת עדיין בשלבי ניסוי מבצעי אחרונים - ועדיין לא הוטמעה סופית בחיל האוויר. במערכת הביטחון מקווים כי בשלב ראשוני היא תוכל לתת מענה לירי המתמשך מרצועת עזה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק