מס' מיגוניות הוצבו באופן פרטי באשדוד: "להמשיך לספק שירותים גם בשעת חירום"

בנקים החליטו, בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני בדרום, להציב מיגוניות בטון בסניפיהם בעיר אשדוד. "אנחנו מקווים לחזור לשגרה במהירות ולהחזיר את המיגונית למחסן", הסבירו. בינתיים מצננים בפיקוד העורף את הציפיות ממערכת "כיפת ברזל": "גם אחרי שיהיה יירוט, רסיסים עלולים ליפול", אמר אלוף הפיקוד

תושבי אשדוד לא מחכים למערכת הביטחון: לפחות שני בנקים בעיר הציבו היום מיגוניות בטון בסמוך לסניפיהם, לאחר הסלמת המצב הביטחוני בדרום בשבוע האחרון.

אתר "אשדודנט" דיווח כי מדובר ביוזמות פרטיות שממומנות באופן פרטי על ידי הבנקים. גם בעלי מפעלים בעיר, בהם קיים מחסור בחדרי מיגון, החלו להציב מיגוניות.

תומר פרג, עוזר מנכ"ל בכיר ודובר בבנק מרכנתיל דיסקונט אמר ל"אשדודנט" כי "המטרה היא להמשיך לספק שירותי בנקאות גם בשעת חירום. לצערנו, לא פעם ראשונה שאנו מפעילים את התוכנית. עשינו זאת בצפון במלחמת לבנון השנייה. הצבת המיגונית נועדה להבטיח את ביטחון הלקוחות והעובדים בבנק, והיא הוצבה בסניף בו אין מרחב מוגן פנימי. אנחנו מקווים לחזור לשגרה במהירות ולהחזיר את המיגונית למחסן".

אלוף פיקוד העורף: "כיפת ברזל היא לא תעודת ביטוח"

דובר עיריית אשדוד אדי בן חמו אמר בצהריים לחדשות 2 באינטרנט כי השר לענייני העורף, מתן וילנאי, ביקר היום בעיר. "גם השר אמר שאשדוד עומדת מבחינת ממ"דים באמות מידה עולמיות גבוהות מאוד, בעיקר מפני שהיא עיר צעירה יחסית".

בן חמו הוסיף כי העירייה אינה מתנגדת להצבת המיגוניות באופן פרטי, "כל עוד זה נעשה בטפטופים".

בתוך כך, לאחר שאמש דווח כי בתחילת השבוע תיכנס מערכת "כיפת ברזל" לפעילות בעוטף עזה, מנמיך היום אלוף פיקוד העורף יאיר גולן את הציפיות. "כיפת ברזל זה לא תעודת ביטוח", אמר האלוף לגלי צה"ל.

"מקווה שהמערכת תוכיח את עצמה, אבל האזרחים נדרשים להמשיך ולקיים את ההוראות", הוסיף. "גם אחרי שיהיה יירוט, רסיסים עלולים ליפול בארץ. חשוב שראשי הרשויות ייקחו אחריות על החיים בתחומם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק