מחבל תקף חייל בטרמפיאדה בבקעה; מצבו בינוני

ניסיון פיגוע בכביש 90 סמוך למושב תומר: פלסטיני תקף חייל בטרמפיאדה, הטיח אבן בראשו וניסה לחטוף את נשקו, החייל נפצע באורח בינוני. שוטר תנועה שעבר במקום במקרה רדף אחר המחבל, ביצע ירי לעברו ופצע אותו ברגליו. מסוק פינה את החייל ואת המחבל לטיפול ב"הדסה עין כרם"

ניסיון פיגוע בבקעת הירדן: חייל שעמד הבוקר בטרמפיאדה בכביש 90 סמוך למושב תומר הותקף בידי פלסטיני, שהטיח בראשו אבן ואף ניסה לחטוף את נשקו. מצבו של החייל מוגדר בינוני והוא מעורפל הכרה.

במהלך המאבק בין השניים, חלפה במקום במקרה ניידת של משטרת התנועה שהבחינה במתרחש. אחד השוטרים ירד מהניידת, רדף אחר המחבל וביצע ירי בתחילה באוויר ובהמשך לכיוונו, ופצע אותו ברגליו באורח בינוני.

צוותים של מד"א-גלבוע העניקו טיפול ראשוני בזירת האירוע לשני הפצועים. בהמשך פונו החייל והמחבל הפצוע במסוק לטיפול רפואי בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים.

"השוטר ירה באוויר אבל המחבל המשיך לברוח"

במשטרה אומרים כי מחבל מצוייד באבן גדולה התנפל על החייל, הטיח אותה בראשו בעוצמה וניסה לגנוב את נשקו. ניידת של משטרת התנועה שהגיעה למקום במקרה, הבחינה במתרחש והגיבה באופן מיידי.

"שוטר התנועה ממחוז ש"י, רס"מ זכריה שפסו, החל לדלוק אחר המחבל, ירה פעם אחת באוויר לאות אזהרה ולאחר שהמחבל לא שעה לאזהרות והמשיך לברוח, ירה בו השוטר בפלג גופו התחתון", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מחוז ש"י במשטרה, רפ"ק גיל אלחדד. "השוטר פעל בנחישות תוך חתירה למגע, ובזכות התגובה המהירה הביא לסיומו של האירוע, מנע את גניבת הנשק ופגיעה חמורה בחייל".

במקביל, באירוע אחר הבוקר, נמצאו ארבעה מטעני צינור על גופו של פלסטיני שניסה לעבור במחסום בקעות סמוך לשכם. הפלסטיני נעצר במקום ונלקח לחקירה, חבלני משטרה ניטרלו את המטענים.

בתחילת השבוע: ניסיון לחטיפת נשק מקצין ביפו

האירוע היום הוא ניסיון חטיפת הנשק השני השבוע. קצין צה"ל בדרגת סרן מחיל השיריון נפצע ביום ראשון באורח קל, במהלך ניסיון של אלמוני לחטוף את נשקו ביפו. הוא פונה לבית החולים ושוחרר לאחר מספר שעות, ובמשטרה עצרו שני חשודים במעשה, בני מיעוטים.

האירוע התרחש בצומת הרחובות יהודה הימית ושבטי ישראל. הקצין המתין לחבר ברחוב, ומעדויות מהמקום עולה כי אלמוני רעול פנים החל להיאבק בחייל שהחזיק בנשק, ודקר אותו בפלג גופו העליון. החייל נפצע - אך הצליח לשמור על נשקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק