גראד ליד אשדוד: מספר נפגעי חרדה

בהלה גדולה נרשמה בצהריים באשדוד, כשטיל גראד התפוצץ בשטח פתוח סמוך לעיר. גם סמוך לשדרות התפוצצה רקטת קסאם. תחילה דווח גם על טילים באזור ראשון לציון ויבנה, אך ככל הנראה מדובר בטעויות במערכת המכ"ם. הג'יהאד האיסלמי: עוד נזעזע את האויב

טיל גראד נורה בצהריים מרצועת עזה לעבר העיר אשדוד - והתפוצץ, למרבה המזל, בשטח פתוח סמוך לעיר. מספר אנשים לקו בחרדה. לאחר כשעתיים התפוצצה רקטת קסאם בשטח פתוח סמוך לעיר שדרות. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפכ"ל המשטרה דודי כהן ערך הערב הערכת מצב במרחב לכיש עם קציני המחוז הדרומי וסיכם עמם כי רמת הכוננות הגבוהה בכל הארץ תימשך. "משטרת ישראל תיערך לטיפול בזירות הפח"ע והירי תוך שמירה על הסדר, התנועה ושימור מרקם ושגרת החיים התקינה ככל שניתן", נמסר מהמשטרה.

עד כה, משעות הבוקר, התפוצצו בשטח ישראל 9 רקטות, טילים ופצצות מרגמה. 4 קסאמים התפוצצו בשטח המועצה האזורית שדות נגב, 3 פצצות מרגמה התפוצצו במועצה האזורית אשכול, טיל גראד אחד התפוצץ מחוץ לאשדוד ורקטת קסאם אחת התפוצצה סמוך לשדרות.

אזעקה נשמעה גם ביישובים מצפון לעיר אשדוד, כמו יבנה, גן יבנה, גדרה, בני עי"ש וקיבוץ חצור. בתחילה דווח כי טילים התפוצצו גם סמוך לראשון לציון ויבנה, אך הדיווח התברר כשגוי בשל טעויות בזיהוי של מערכת המכ"ם. צה"ל והמשטרה עדיין מבצעים סריקות סביב הערים.

שר הביטחון אהוד ברק אמר אחר הצהריים במסיבת עיתונאים משותפת עם שר ההגנה האמריקני גייטס, המבקר בישראל, כי "ישראל שומרת לעצמה את הזכות להגיב במועד המתאים לירי הגראדים".

הפלסטינים יורים - צה"ל מגיב

בשעות הצהריים המוקדמות ירו הפלסטינים רקטת קסאם לעבר המועצה האזורית שער הנגב. למרבה המזל זו התפוצצה בשטח פתוח ולא גרמה לנזק או לנפגעים. בג'יהאד האיסלמי לקחו אחריות על הירי המוקדם ואמרו כי "זהו רק מסר, עוד נזעזע את האויב". בכירי הארגון בעזה ירדו למחתרת.

מוקדם יותר היום סיכל חיל האוויר ניסיון לשיגור רקטה בידי פלסטינים. מדובר צה"ל נמסר כי אותרה חולייה שנערכה לשיגור רקטה לעבר ישראל מעזה, כלי טיס פתח באש לעברה וזוהתה פגיעה.

בתגובה לירי הבלתי פוסק לעבר יישובי עוטף עזה, התקיפו מטוסי חיל האוויר במהלך הלילה מנהרת נשק ויעד טרור נוסף בצפון הרצועה, זאת על פי דובר צה"ל. עוד נמסר כי זוהו פגיעות בכל המטרות וכי המטוסים שבו לבסיסם בשלום.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבינו יוסי זילברמן, תום שרון, משה נוסבאום ותמיר סטיינמן