דווקא היום: תרגיל פיצוצים בב"ש

העצבים של תושבי באר שבע מתוחים במיוחד אחרי ירי הגראדים אתמול, אבל את משרד הביטחון זה לא כל כך מעניין. היום בשעה 14:30 נערך פיצוץ מבוקר שיישמע בב"ש והדרום – שגרם לבהלה

יום לא פשוט עבר אתמול על תושבי באר שבע. לאחר שלפנות בוקר נפצע אדם אחד באורח בינוני מפגיעת טיל גראד בעיר, סמוך לשעה 9:30 נורה טיל נוסף - והתפוצץ בשטח פתוח.

אולם העצבים המתוחים של תושבי באר שבע, לא כל כך מעניינים את משרד הביטחון, שבעיתוי מוזר במיוחד בחר לקיים היום פיצוץ מבוקר של התעשייה הצבאית בשעה 14:30 בצהריים, שנשמע בכל באר שבע והסביבה.

בינתיים הפייסבוק של חדשות 2 באינטרנט הופצץ בפניות של תושבי הדרום שסבורים כי פיצוץ כזה בעיתוי כזה הוא מבהיל ומיותר. גולשת אחת כתבה לנו "זה מאוד מיותר בימים כאלו". "לדעתי מאוד מיותר הפיצוץ עז בשעה 14:30, אני לבד בבית, מקווה שלא תעשו, מספיק אני מקבלת חרדות מהאזעקות אז בבקשה ממכם אנה אל תעשו", כותבת לנו גולשת נוספת.

גורם במשרד הביטחון מסר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה: מדובר בפיצוץ שתוכנן זמן רב מראש ומסיבות בטיחות עלינו לבצע את הניסוי. בשל הרגישות הביטחונית יידענו קודם לכן את הציבור".

הג'יהאד האיסלמי נטל אחריות

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, "פלוגות ירושלים", לקחה אחריות על הירי אתמול לפנות בוקר, ממנו גם נגרם נזק למבנים ומכוניות. "גדודי סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, לקחו אחריות על ירי הפצמ"רים. בצה"ל מאשרים את דיווחי הפלסטינים, לפיהם בוצעה הבוקר תקיפת חיל האוויר בשטח הרצועה. "חיל האוויר תקף את המשגר ממנו שוגרו הטילים, זוהתה פגיעה", נמסר. 

תושבים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי ברחבי באר שבע נשמעה אזעקת צבע אדום ורגעים ספורים אחר כך נשמע פיצוץ. הפצוע פתח את החלון אחרי ששמע את האזעקה, ואז נפגע מהרסיסים. אזרחים נוספים שהיו באזור לקו בחרדה.

בדיקת המשטרה העלתה כי מדובר ברקטת גראד בקוטר 122 מ"מ. ניידות מד"א הוזעקו לזירת האירוע ופינו את הפצוע עם פגיעות בחזה, לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בעיר.

דניאלה, אשתו של הפצוע, סיפרה הבוקר על רגעי פגיעת הרקטה: "התחלתי לצעוק מהמדרגות לבעלי ששכב בחדר שיקום כי יש אזעקה וירד למדרגות. הוא בא, וכשהפסיקה האזעקה שמענו נפילה חזקה. הוא חזר לבית ראשון, הלך לחלון, ופתאום הרגיש שנוזל לו דם מהחזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק