חיל האוויר סיכל שיגור רקטה

המתיחות באזור הדרום נמשכת: חיל האוויר סיכל הבוקר ניסיון שיגור של חוליית מחבלים. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות במטרות וכי המטוסים שבו בשלום לבסיסם. למרות זאת, מעט לפני השעה 9:00 נורתה רקטה שנחתה בשטח פתוח באזור חוף אשקלון

חילופי האש בדרום נמשכים: חיל האוויר סיכל ניסיון לשיגור רקטה בידי פלסטינים. מדובר צה"ל נמסר כי אותרה חולייה שנערכה לשיגור רקטה לעבר ישראל מעזה, כלי טיס פתח באש לעברה וזוהתה פגיעה.

למרות זאת, חודש הירי לעבר יישובי הדרום, כשרקטת קסאם התפוצצה מעט לפני השעה 9:00 בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

מוקדם יותר, תקף חיל האוויר מטרות ברחבי רצועת עזה. בין היעדים שהופצצו - מנהרה להברחת נשק בדרום הרצועה ומתקן אימונים של חמאס, כך מדווחים מקורות פלסטינים.

בתגובה לירי הבלתי פוסק לעבר יישובי עוטף עזה, התקיפו מטוסי חיל האוויר מנהרת נשק ויעד טרור נוסף בצפון הרצועה, זאת על פי דובר צה"ל. עוד נמסר כי זוהו פגיעות בכל המטרות וכי המטוסים שבו לבסיסם בשלום.

גורמים בחמאס דיווחו כי אחד מיעדי התקיפה היה בסיס אימונים של הארגון וכי אין נפגעים מכוחותיהם.

חלק מהפצמ"רים הכילו זרחן

אמש נורו שבע פצצות מרגמה לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון ונפלו בשטחים פתוחים. לא נמסר על נפגעים או על נזק. בדיקה של חבלנים העלתה כי חלק מהפצמ"רים הכילו זרחן, למרות שמדובר בנשק שאסור לשימוש על פי החוק הבינלאומי.

במהלך הבוקר אתמול נורו מטחי רקטות וגראדים לעבר באר שבע ולעבר יישובים באזור עוטף עזה. הכוננות באזור עדיין נמשכת והתושבים התבקשו להישאר קרוב למרחבים מוגנים. בתגובה לירי מעזה - צה"ל תקף את אחד המשגרים בעזה.

בעקבות ההסלמה בדרום, הודיע ראש העיר של באר שבע שהלימודים בעיר לא יתקיימו עד סוף השבוע, ובמוצאי שבת יוחלט אם לחדשם בשבוע הבא. גם באשדוד לא יתקיימו לימודים. באשקלון הוחלט, נכון לעכשיו, כי מערכת החינוך תפעל כסדרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק