השר שלום: ישראל עדה לגל של טרור

במערכת הפוליטית וברחבי העולם מגיבים לפיגוע הרצחני היום בי-ם שגבה את חייה של אישה וגרם לפציעתם של עשרות. "הממשלה לא תיתן לגל הטרור הנוכחי להתפתח ולתפוס תאוצה", אמר סגן רה"מ סילבן שלום. בג'יהאד האיסלמי בירכו על הפיגוע, אך לא לקחו אחריות. אבו מאזן ופיאד גינו את הפיגוע

התגובות בישראל וברחבי העולם לפיגוע הקשה היום בירושלים, שבו נהרגה אישה אחת ועשרות נוספים נפצעו, לא מאחרות לבוא. "פיגוע הטרור האכזרי מהווה המשך ישיר לאלימות הגוברת המושפעת מההסתה המתמשכת והגלויה של הרשות הפלסטינית", אמר סגן שר החוץ דני איילון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ההכרזה של הפלסטינים על נטישת תהליך השלום מהווה אור ירוק לטרור ולכך לא נסכים", הוסיף סגן שר החוץ, "אני קורא לכלי התקשורת הזרים ולקהילה הבינלאומית לגנות את הפיגוע ולהפעיל לחץ על הפלסטינים לנטוש את מדיניות החד צדדיות ולהפסיק להאדיר את הטרור".

המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום הבטיח כי הממשלה לא תיתן לגל הטרור הנוכחי להתפתח ולתפוס תאוצה. "אנחנו עדים לגל של טרור שאנחנו רוצים לגדוע אותו באיבו", אמר שלום והבטיח: "התגובה תהיה קשה וכואבת. אנחנו לא רוצים עופרת יצוקה 2. אין לנו עניין בהסלמה".

גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס לפיגוע הרצחני בירושלים וגינה אותו. "זהו יום קשה למדינת ישראל", אמר פרס בכנס בוגרי כפר הנוער בן שמן לזכרה של רעייתו סוניה פרס ז"ל. "היינו עדים לפיגוע רצחני בלבה של ירושלים", הוסיף הנשיא ושיגר תנחומים למשפחתה של ההרוגה ואיחולי החלמה לפצועים.

פיאד ואבו-מאזן מגנים את הפיגוע, הג'יהאד מגנה

נשיא ארה"ב ברק אובמה גינה את הפיגוע בירושלים וקרא לשים קץ למתקפות על ישראל. "אין שום הצדקה לטרור", אמר הנשיא האמריקני בהתייחסות קצרה. "ארה"ב קוראת לקבוצות האחראיות לשים קץ להתקפות הללו מיד".

שר החוץ הבריטי וויליאם הייג התייחס אף הוא לפיגוע וכינה אותו "מזעזע ומדאיג". "מדובר באקט טרור מכוער שכוון נגד אזרחים חפים מפשע, מעשה שאני מגנה באופן חד משמעי", אמר הייג ושלח אף הוא תנחומים למשפחות. "ברצוני להביע את התמיכה המתמדת של בריטניה עבור העם בישראל לנוכח פעולות מחרידות אלו", הוסיף שר החוץ הבריטי.

בין המגנים נמנו גם יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס וראש הממשלה הפלסטינית סלאם פיאד. "אני מגנה את הפיגוע ולא משנה מי עומד מאחוריו", אמר פיאד ואיחל החלמה מהירה לפצועים. בג'יהאד האיסלמי בירכו על הפיגוע הרצחני, אך אף ארגון טרם לקח אחריות על המעשה.

פיגוע בי-ם - סיקור מיוחד:

רגע הפיצוץ נשמע בהקלטה

רה"מ: בוחנים אותנו, נגיב בנחישות

פיגוע בירושלים - הרוגה אחת ו-65 פצועים

תמונות ראשונות שניות אחרי הפיצוץ

מפקד מחוז ירושלים: נחקור אם יש קשר בין הפיגועים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק