תמונות ראשונות שניות אחרי הפיצוץ

כך נראתה הזירה בי-ם אחרי הפיגוע שבו נהרגה אישה אחת ו-65 בני אדם נפצעו קל עד קשה: הרס, המולה והרבה פחד באוויר. צפו בתיעוד התמונות הראשונות מזירת הפיגוע

אחרי תקופה ארוכה של שקט יחסי, חזר הטרור לירושלים: אישה אחת נהרגה ו-65 בני אדם נפצעו אחר הצהריים בפיגוע סמוך לבנייני האומה. מצלמות חדשות 2 תיעדו את השניות שאחרי פיצוץ מטען החבלה ואת רגעי האימה.

סמוך לשעה 14:55 נשמע פיצוץ עז בשדרות שז"ר, סמוך לבנייני האומה ולתחנה המרכזית. בין הנפגעים שלושה פצועים קשה והשאר במצב קל עד בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסמוך למועד הפיגוע חלף במקום אוטובוס קו 74 של אגד שעשה את דרכו להר נוף, אך בכוחות הביטחון מדגישים כי אף אחד מנוסעי האוטובוס לא נפגע בפיצוץ. בתחילה היה חשד כי מדובר במחבל מתאבד, אך לאחר סריקות שנערכו בשטח עלה כי מדובר במטען חבלה שהונח בתוך תיק "טרולי" בסמוך לתא טלפון באזור. על פי ההערכה: המחבל הניח את מזוודת הנפץ ונמלט.

בשעה זו מבצעת המשטרה חסימות במספר מוקדים מרכזיים ברחבי הארץ בניסיון לאיתור חשודים בהנחת מטען החבלה. בעקבות החסימות הורגשו פקקי ענק בכביש 1 לשני הכיוונים.

מחקירת הפיגוע עולה כי המטען התפוצץ שעה שהמתינו במקום נוסעים רבים. ככל הנראה הוטמן המטען זמן קצר לפני הפיצוץ. לא ידוע עדיין מי אחראי לפיגוע.

"הייתי על האוטובוס כשפתאום נשמע הפיצוץ העז ונפגעתי מההדף", סיפר לחדשות 2 יאיר זימרמן, מתנדב במד"א שנפצע בפיגוע. "התחלתי לעשות את כל מה שאני יכול, כולל לעלות עם צוות של אמבולנס לעין כרם ולנסות לעזור", הוסיף זימרמן. "עשיתי כל מה שאפשר עם הידיים החשופות שלי", אמר.

כוחות גדולים של מד"א פינו את הפצועים לבתי החולים ברחבי הזירה, כשבמקביל המשיכו אנשי המשטרה והביטחון לסרוק את האזור מחשש למטענים נוספים.

שימי גרוסמן, מתנדב זק"א, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הגעתי לאזור וראיתי הרבה דם בזירה. הנזק שנגרם במקום רב מאוד. האוטובוס ניזוק בצורה קשה, אבל לא נהרס לגמרי".

בעקבות הפיגוע, מפעיל בית החולים הדסה עין כרם מרכז מידע טלפוני שמספרו: 1255122.

בהכנת הכתבה השתתפו משה נוסבאום, עמית סגל, ניר דבורי, חיים ריבלין ויוסי זילברמן

פיגוע בי-ם - סיקור מיוחד:

רה"מ: בוחנים אותנו, נגיב בנחישות

השר שלום: ישראל עדה לגל של טרור

רגע הפיצוץ נשמע בהקלטה

פיגוע בירושלים - הרוגה אחת ו-65 פצועים

מפקד מחוז ירושלים: נחקור אם יש קשר בין הפיגועים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק