עזה: הרוגים ופצועים מאש צה"ל; שלושה גראדים ליד אשקלון

אחרי שקולות הנפץ של ארבע פצצות מרגמה החרידו את מערב הנגב, השיב צה"ל באש ארטילריה לעבר מקורות הירי, מה שגרם למותם של ילדים פלסטינים. מדובר צה"ל נמסר: "אנו מצרים על הפגיעה בבלתי מעורבים, אך מדגיש כי חמאס משתמש באזרחים כמגן אנושי"

בזמן שתשומת הלב מופנית לדרמה סביב גזר דינו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, מתחממת הזירה הדרומית. אחרי שאל אזור מערב הנגב נורו ארבע פצצות מרגמה, שלמרבה המזל לא גרמו לנפגעים או לנזק, מדווחים הפלסטינים על מספר הרוגים ופצועים בתקיפת צה"ל בשכונת סג'עייה שבמזרח העיר העזה. זמן קצר אחר כך, התפוצצו שלוש רקטות גראד בשטחים פתוחים סמוך לאשקלון, גם הפעם ללא נפגעים או נזק.

מדובר צה"ל נמסר כי התבצע ירי תגובה על שיגור המרגמות, "שממנו, ככל הנראה, נפגעו אזרחים בלתי מעורבים". עם זאת, הדגישו שם כי "ככל הידוע לנו יש ביניהם גם מחבלים שהיו מעורבים בירי לעבר ישראל".

על האזרחים שנפצעו ונהרגו, נמסר כי "צה"ל מצר על הפגיעה בבלתי מעורבים, אך חוזר ומדגיש כי ארגון הטרור חמאס הוא שבוחר לפעול בלב האוכלוסייה האזרחית ומשתמש בה כ'מגן אנושי'. נסיבות האירוע נחקרות".

סוכנויות הידיעות מדווחות על בין חמישה לשישה הרוגים, בהם גם ילדים, ועל כ-10 פצועים מאז ארטילריה שירו טנקים של צה"ל. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי הילדים שנפגעו שיחקו כדורגל סמוך לבתיהם, כשארבעה פגזים ממוקדים נורו לעברם. עדי ראייה דיווחו כי אמבולנסים פינו את הפצועים לבית החולים "שיפא" בעיר עזה.

בשעות הצהריים הביעה ממשלת צרפת דאגה לנוכח "ההסלמה באלימות ברצועת עזה", כלשון דוברת משרד החוץ בפריז. בתדרוך לעיתונאים מסרה האישה, כריסטין פגה, כי "צרפת קוראת לשני הצדדים לגלות איפוק ומביעה דאגה הן מירי פצצות המרגמה לעבר ישראל והן מהתקיפות האוויריות בעזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק