דיווח: "נשק נמצא במטוס האירני בטורקיה"

בטורקיה דווח הלילה כי המטוס האירני שעשה דרכו לסוריה ואולץ לנחות במדינה - אכן נשא אמצעי לחימה. מדובר במטוס האירני השני שמיורט בדרום-מזרח טורקיה בתוך שבוע. עם זאת, עדיין לא ברור באילו אמצעי לחימה מדובר

המטוס האירני בטורקיה, אתמול

היה בסיס לחשדות? בטורקיה מדווח הלילה כי על סיפונו של המטוס האירני שהונחת ביום שבת בדרום-מזרח המדינה בדרכו לסוריה - נמצאו אמצעי לחימה. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "דוגאן" המקומית, הנשק הוחבא במטענים שלא היו אמורים לעורר חשד.

מדובר במטוס האירני השני שהונחת בטורקיה בתוך שבוע, אחרי שבשבוע שעבר דווח כי המטוס שהונחת במדינה שוחרר לאחר בדיקה שלא איתרה עליו נשק אלא מזון בלבד. ואילו, על פי הדיווחים הלילה, על סיפונו של המטוס השני דווקא כן נמצאו כלי נשק - אם כי לא הובהר בדיוק באילו אמצעי לחימה מדובר.

"מטוסי קרב הוזנקו לעבר המטוס"

המטוס הונחת במוצאי שבת בנמל התעופה בעיר דיירבאקיר, בדרום-מזרח המדינה, וחיפוש נערך על סיפונו. מקור ביטחוני טורקי אמר בראשית השבוע כי עם מעברו של המטוס במרחב האווירי הטורקי, נקרא הטייס להנחית את המטוס בנמל תעופה מקומי. "לאחר שסירב, הוזנקו אליו מטוסי קרב", אמר המקור הטורקי. "כוחות מקומיים החלו לבצע חיפוש על סיפון המטוס, בעקבות מידע שהתקבל לפיו ייתכן שהוא נושא אמצעי לחימה או חומרים מסוכנים".

ביום רביעי שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית "דוגאן" כי מטוס שעשה דרכו מאירן לסוריה הונחת בטורקיה. זאת, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בטורקיה, לפיו נמצא על סיפון המטוס ציוד צבאי וכן נשק גרעיני. עם זאת, זמן קצר לאחר מכן הודיעו הרשויות בטורקיה כי מדובר ב"הליך שגרתי", וכי על המטוס נמצאו מוצרי מזון בלבד. בסיום הבדיקה הורשה המטוס להמריא ליעדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק