"מטוס אירני נוסף הונחת בטורקיה בדרכו לסוריה"

בפעם השנייה בתוך פחות משבוע: מקור ביטחוני בטורקיה אומר כי מטוס אירני שעשה דרכו לסוריה - אולץ לנחות על אדמת טורקיה. על פי הדיווח, הטייס סירב להיענות לקריאות ממגדל הפיקוח - ובשל כך הוזנקו אליו מטוסי קרב שהובילו אותו לנחיתה בדרום-מזרח המדינה. צוותים מקומיים בודקים את תכולתו, בעקבות מידע על אמצעי לחימה

שלטונות טורקיה הורו למטוס אירני שעשה דרכו לסוריה לנחות בנמל תעופה מקומי - כך מדווחת היום רשת הטלוויזיה הערבית "אל-ערבייה". על פי הדיווח, המטוס הונחת אמש בנמל התעופה בעיר דיירבאקיר, בדרום-מזרח המדינה, וחיפוש נערך על סיפונו. מדובר בפעם השנייה בתוך פחות משבוע, בה מטוס אירני נאלץ לנחות בטורקיה בדרכו לסוריה.

מקור ביטחוני טורקי אמר הבוקר כי עם מעברו של המטוס במרחב האווירי הטורקי, נקרא הטייס להנחית את המטוס בנמל תעופה מקומי. "לאחר שסירב, הוזנקו אליו מטוסי קרב", אמר המקור הטורקי. "כוחות מקומיים החלו לבצע חיפוש על סיפון המטוס, בעקבות מידע שהתקבל לפיו ייתכן שהוא נושא אמצעי לחימה או חומרים מסוכנים".

ביום רביעי שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית "דוגאן" כי מטוס שעשה דרכו מאירן לסוריה הונחת בטורקיה. זאת, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בטורקיה, לפיו נמצא על סיפון המטוס ציוד צבאי וכן נשק גרעיני. עם זאת, זמן קצר לאחר מכן הודיעו הרשויות בטורקיה כי מדובר ב"הליך שגרתי", וכי על המטוס נמצאו מוצרי מזון בלבד. בסיום הבדיקה הורשה המטוס להמריא ליעדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק