צה"ל חיסל 2 מחבלים בגדר המערכת

על רקע ההסלמה בירי לעבר יישובי הדרום, זיהה הערב כוח צה"ל 2 פלסטינים שככל הנראה התכוונו להניח מטען חבלה בגדר המערכת - ופתח לעברם באש. מצה"ל נמסר כי "זוהו פגיעות מדויקות במטרות". בצבא פתחו בחקירת האירוע

כוח של חטיבת שריון הרג הערב שני פלסטינים שהתקרבו לגדר המערכת בצפון רצועת עזה, ועל פי החשד היו בדרכם להטמין מטען חבלה במקום.

מדובר צה"ל נמסר כי "כוח צה"ל זיהה שני מחבלים שהתקרבו לגדר המערכת בצפון הרצועה. בוצע לעברם ירי וזוהתה פגיעה מדוייקת במטרה". בצה"ל ממשיכים לבדוק את נסיבות האירוע.

כ-50 פצמ"רים נורו לעבר הדרום במהלך השבת

מוקדם יותר היום תקף צה"ל שורה של יעדים ברצועת עזה, זאת בעקבות ירי כ-50 פצצות מרגמה הבוקר לעבר ישראל. תושבי היישובים הסמוכים לגבול הונחו להישאר במרחבים המוגנים. מוקדם יותר נטלה הזרוע הצבאית של החמאס אחריות לירי לעבר ישראל.

שני תושבים, בני זוג, נפצעו קל מאוד מרסיסים וצוותי מד"א הוזעקו למקום ופינו אותם לבית החולים סורוקה בבאר שבע. באחד היישובים התפוצצה מרגמה ישירות על ממ"ד של אחד הבתים, לא היו נפגעים אז נזק כבד נגרם למבנה. מטיילים שנמצאים באזור בו דווח על ירי התבקשו לעזוב ולחזור על עקבותיהם.

מוקדם יותר התייחס גם ראש הממשלה נתניהו לירי על הדרום, שציין כי הוא רואה בחומרה את "ההתקפות הנפשעות של חמאס" על תושבי ישראל. "ישראל תנקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי להגן על אזרחיה", אמר ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק