תושבת הדרום שביתה נפגע: "ראיתי את הבית והייתי בשוק"

דרורית דרום גרה כבר 55 שנה סמוך לגבול עם רצועת עזה, אך היום נפגע ביתה לראשונה מירי הפצמ"רים. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט היא מספרת על הרגעים לאחר הפיצוץ ומשחזרת: "התקשרו ואמרו - 'אל תצאי נפלה פצצה על הבית'"

דרורית דרום מחוץ לביתה שנפגע (איקו טבשי)

ביתה של דרורית דרום ניזוק קשות לאחר שפצצת מרגמה פגעה ישירות בממ"ד. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט היא משחזרת: "הייתי בבית של שכנה מבוגרת שגרה לידי ושמעתי פיצוץ. ואז השכנים התקשרו ואמרו - 'אל תצאי, נפלה פצצה על הבית שלך'".

דרום סיפרה על הרגע בו החל הירי הכבד. "ישבתי על המחשב ושיחקתי כשהתרחש הפיצוץ הראשון", היא משחזרת. "לפני מעט זמן עברה לגור לידי אישה מבוגרת שלא מכירה את המציאות הביטחונית ולא מדברת עברית אז רצתי אליה", מוסיפה דרום.

"כשהגעתי היא לא הצליחה לפתוח את הדלת, היא היתה בטראומה. צעקתי לה בספרדית, ולאחר שהצליחה לפתוח ראיתי אותה רועדת וחיוורת. ישבנו ביחד בממ"ד של הבית שלה - ואז אירע פיצוץ גדול נוסף", מספרת דרום.

לדבריה, זמן קצר לאחר הפיצוץ התקשרו אליה שכנים ואמרו לה: "דרורית אל תצאי החוצה, נפלה פצצה על הבית שלך". רגע לאחר מכן היא יצאה החוצה והיתה בהלם ממה שראתה. "ראיתי שכל הקיר של הסלון נהיה חורים, חורים בגג והחלון של המדד התפוצץ".

דרום מספרת שכוחות הביטחון שהגיעו למקום אמרו לה שהממ"ד חסם את הפצצה, ואם המרגמה לא היתה פוגעת בו, הבית כולו היה מתפוצץ. לדבריה, היא אינה מבוהלת ורגילה כבר לירי, מאחר שהיא גרה כבר 55 שנה באזור.

כ-50 פצמ"רים נורו לעבר הדרום

עשרות פצצות מרגמה נורו משעות הבוקר לעבר יישובי דרום הארץ. התושבים הונחו להישאר סמוך למרחבים המוגנים. שני בני אדם נפצעו קל מאוד מרסיסים, ונזק כבד נגרם לממ"ד שנפגע ישירות ממרגמה.

עד כה דווח על חמש פצצות מרגמה שנחתו בתוך שני ישובים סמוכים לגבול הרצועה. שני תושבים נפצעו קל מאוד מרסיסים וצוותי מד"א הוזעקו למקום ופינו אותם לבית החולים סורוקה בבאר שבע. באחד היישובים התפוצצה מרגמה ישירות על ממ"ד של אחד הבתים, לא היו נפגעים אז נזק כבד נגרם למבנה.

על פי דיווחים צה"ל השיב אש למקורות הירי. מטיילים שנמצאים באזור בו דווח על ירי התבקשו לעזוב ולחזור על עקבותיהם. טרם ברור אם אירועי חג הפורים שתוכננו ביישובי הדרום יתקיימו כמתוכנן.

בהכנת הכתבה השתתפו איקו טבשי ומאיר בן-הרוש

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק