הרמטכ"ל בדרום לאחר הירי: "נמשיך לעשות את העבודה"

עוד לפני שהחלו חגיגות הפורים הבוקר ביישובי עוטף עזה, נורה מטח של 50 פצמ"רים בו זמנית במשך דקות ארוכות למספר יישובים בדרום. באחד מהיישובים חדרו רסיסים לתוך חלון הממ"ד וגרמו לפציעתם של בני- זוג, שפונו במצב קל. צה"ל הגיב בירי טנקים וּמסוקים לעבר מקורות האש, הרמטכ"ל ביקר ביישובים שהותקפו

הסלמה בדרום: בעקבות ירי כ-50 פצצות מרגמה לעבר ישראל תקף צה"ל שורה של יעדים ברצועת עזה. תושבי היישובים הסמוכים לגבול הונחו להישאר בשעות הקרובות במרחבים המוגנים. חיל האוויר תקף בשעות האחרונות עמדות ואזורי שיגור בשטח במטרה לעצור את הירי הכבד לעבר ישראל. מוקדם יותר, לקחה הזרוע הצבאית של החמאס אחריות לירי.

עד כה דווח על חמש פצצות מרגמה, מתוך מטח של כ-50 פצמ"רים, שנחתו בתוך שני ישובים סמוכים לגבול הרצועה. שני תושבים, בני זוג, נפצעו קל מאוד מרסיסים וצוותי מד"א הוזעקו למקום ופינו אותם לבית החולים סורוקה בבאר שבע. באחד היישובים התפוצצה מרגמה ישירות על ממ"ד של אחד הבתים, לא היו נפגעים אז נזק כבד נגרם למבנה. מטיילים שנמצאים באזור בו דווח על ירי התבקשו לעזוב ולחזור על עקבותיהם.

בצה"ל מעריכים כי חמאס הוא האחראי למטח הפצמ"רים הכבד. הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ סייר בשעות הצהריים ביישובים שהותקפו, והסכים לומר למצלמות רק: "הכל בשליטה, אנחנו נמשיך לעשות את העבודה שלנו. שבת שלום וחג שמח".

מוקדם יותר התייחס גם ראש הממשלה נתניהו לירי על הדרום, שציין כי הוא רואה בחומרה את "ההתקפות הנפשעות של חמאס" על תושבי ישראל. "ישראל תנקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי להגן על אזרחיה", דברי רה"מ.

תושבי הדרום: "הפצצות ענק"

בשעות הבוקר נורה לעבר יישובי עוטף עזה מטח כבד כ-50 פצצות מרגמה מכיוון רצועת עזה. מדוברות המועצה המקומית שער הנגב נמסר כי שלוש פצצות מרגמה התפוצצו בשטח המועצה וכי אין נפגעים או נזק. מהמשטרה נמסר כי 49 פצצות מרגמה נפלו בשטחים פתוחים בתחום המועצה האזורית אשכול.

במייל האדום של חדשות 2 התקבלו דיווחים רבים מתושבי הדרום שהונחו להיכנס למקלטים. אחד הגולשים כתב: "הפצצות ענק, פעם ראשונה לאחר הרבה מאוד זמן קיבלנו הודעת טקסט להיכנס למקלטים".

ביתה של דרורית דרום ניזוק קשות לאחר שפצצת מרגמה פגעה ישירות בממ"ד. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, סיפרה דרורית: "הייתי בבית של שכנה מבוגרת שגרה לידי ושמעתי פיצוץ. ואז השכנים התקשרו ואמרו - 'אל תצאי, נפלה פצצה על הבית שלך'".

 "ישבתי על המחשב ושיחקתי כשהתרחש הפיצוץ הראשון", היא משחזרת. "לפני מעט זמן עברה לגור לידי אישה מבוגרת שלא מכירה את המציאות הביטחונית ולא מדברת עברית אז רצתי אליה".

"כשהגעתי היא לא הצליחה לפתוח את הדלת, היא היתה בטראומה. צעקתי לה בספרדית, ולאחר שהצליחה לפתוח ראיתי אותה רועדת וחיוורת. ישבנו ביחד בממ"ד של הבית שלה - ואז אירע פיצוץ גדול נוסף". לדבריה, זמן קצר לאחר הפיצוץ התקשרו אליה שכנים ואמרו לה: "דרורית אל תצאי החוצה, נפלה פצצה על הבית שלך". רגע לאחר מכן היא יצאה החוצה והיתה בהלם ממה שראתה. "ראיתי שכל הקיר של הסלון נהיה חורים, חורים בגג והחלון של המדד התפוצץ".

דרום מספרת שכוחות הביטחון שהגיעו למקום אמרו לה שהממ"ד חסם את הפצצה, ואם המרגמה לא היתה פוגעת בו, הבית כולו היה מתפוצץ. לדבריה, היא אינה מבוהלת ורגילה כבר לירי, מאחר שהיא גרה כבר 55 שנה באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק