ה"מטוס הגרעיני" התגלה כמטוס מזון

יממה לאחר ההשתלטות על ספינת הנשק האירנית, סוכנות ידיעות בטורקיה דיווחה כי מטוס מטען אירני שנשא נשק מאירן לסוריה אולץ היום לנחות בדרום-מזרח טורקיה. אולם מאוחר יותר התברר כי מדובר במטוס שהוביל מזון

מטוס מטען אירני שעשה דרכו מאירן לסוריה הונחת בשעות הצהריים בטורקיה - כך דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית "דוגאן". על פי הדיווח, המטוס עשה דרכו לסוריה - אך הרשויות בטורקיה הורו לו לנחות בנמל תעופה בעיר דיארבאקיר בדרום-מזרח המדינה.

כלי תקשורת בטורקיה דיווחו כי בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בטורקיה, הורו הרשויות למטוס לנחות, ומטוסי F-16 ליוו אותו לנחיתה בנמל התעופה. "על פי המידע שהתקבל, ציוד צבאי נמצא על סיפון המטוס וכן נשק גרעיני. המטוס עדיין נבדק על ידי צוות בדיקת חומרים מסוכנים", כך על פי הדיווח. עוד דווח כי מומחי גרעין מאנקרה הוזעקו לנמל התעופה כדי לבדוק את תכולת המטוס.

לאחר בדיקת המטוס התברר כי הוא הוביל מזון - ושוחרר.

"הספינה אירנית? אל תאמינו לכלי התקשורת בישראל"

מוקדם יותר הכחישו באירן את מה שהם מכנים "הדיווחים בישראל לפיהם ספינת הנשק נשלחה מאירן", וטענו כי מדובר בהמצאה פרי מוחה הקודח של התקשורת בישראל. "אל תאמינו לדיווחים בכלי התקשורת הישראליים", אומר הבוקר דובר משרד החוץ האירני ראמין מהמאנפאראסת.

"הסיפור הזה אינו נכון. איננו מאשרים זאת בשום צורה שהיא". גם שר הצבא האירני, עטאללה סאלהי, הגיב היום להשתלטות צה"ל על הספינה. "המשטר הכובש משקר", אמר. "אנחנו מכחישים את את הידיעות השקריות הללו".

בינתיים, צה"ל סיים את פריקת אמצעי הלחימה מהספינה "ויקטוריה", עליה השתלטו אתמול כוחות שייטת 13, בנמל אשדוד. בחיפושים שנערכו על הסיפון התגלו ארבע מכולות בהן הוסתרו אמצעי לחימה רבים והוראות הפעלה מאירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק