המשנה לרה"מ: "ספינת הנשק - תמרור אזהרה"

"התפיסה היום תבהיר לכל העולם שצריך לעשות שינוי חשיבתי של ממש", כך אומר היום המשנה לרה"מ, השר סילבן שלום, בראיון לערוץ החדשות. "ציר הרשע מנסה לנצל את המצב החדש, ולהעביר נשק לגורמים עוינים", הוסיף שלום, "אבל הים לא יכול להיות פרוץ וקיבלנו עוד הוכחה לכך"

המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, אומר היום בראיון מיוחד לערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט, לאחר ההשתלטות על ספינת הנשק בלב ים, כי "מדובר בתמרור אזהרה לכל מי שלא הבין את ההתפתחויות במזרח התיכון. ציר הרשע מנסה לנצל את המצב החדש, ולהעביר נשק לגורמים עוינים".

"התפיסה היום תבהיר לכל העולם שצריך לעשות שינוי חשיבתי של ממש", הוסיף שלום. "יש התפתחות מאוד לא פשוטה בתקופה האחרונה במזרח התיכון, המאבק כרגע הוא מי ישתלט - מדינות ערב המתונות או שמא אירן וחבר מרעותיה".

השר שלום ציין כי "קיבלנו את הסימן הבולט ביותר שנעשה כל ניסיון להשתלטות על המזרח התיכון על ידי מעשה. אירן נמצאת בתחושה שיש לה חלון הזדמנויות שלא יחזור להפוך למעצמה עולמית. זו סכנה מאוד גדולה. חיל הים הוכיח פעם נוספת את יעילותו, הים הוא נדבך חשוב מאוד בהגנה על מדינת ישראל. הים לא יכול להיות פרוץ וקיבלנו עוד הוכחה לכך".

נתניהו: מקור כלי הנשק - מאירן

ראש הממשלה נתניהו אמר זמן קצר לפני כן, בעת סיור בדרום, כי "אמש אחר חצות אישרתי את השתלטות חיל הים על הספינה ויקטוריה. היה לנו יסוד מוצק להניח שעל סיפונה ישנם אמצעי לחימה שנועדו לפגוע בישראל".

"על הספינה נמצאו אמצעי לחימה רבים, שנועדו עבור כוחות טרור בלב עזה. ההשתלטות על הספינה נעשתה בלב ים על פי כל הכללים הבינלאומיים. מקורם של הנשקים מאירן שמנסה לחמש את הרצועה", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק