חשש מפעולות נקם לאחר הלוויותיהם של בני משפחת פוגל

חמשת בני משפחת פוגל שנטבחו בליל שבת יובאו היום למנוחות ובמערכת הביטחון חוששים מפעולות נקם בתום הלוויות. צה"ל והשב"כ ממשיכים במצוד אחר המחבלים שעדיין לא נתפסו, וצוותי המחלקה לזיהוי פלילי עדיין פועלים בבית בו אירע הטבח

שוטרים וחיילים פזורים בכל אזור יהודה ושומרון על מנת למנוע פעולות נקם אחרי הלוויותיהם של בני משפחת פוגל. חמשת בני המשפחה שנרצחו באכזריות בליל שבת, יובאו למנוחות היום בשעה 13:30. במערכת הביטחון חוששים מפעולות "תג מחיר".

צה"ל והשב"כ ממשיכים במצוד אחר המחבלים שעדיין לא נתפסו. כוחות הביטחון פועלים בכל האזור בניסיון לאתר את המרצחים שטבחו בבני המשפחה. צוותי המחלקה לזיהוי פלילי עדיין פועלים בבית בו אירע הטבח, כדי לאסוף עוד ראיות ממה שאירע בלילה המחריד.

הבת תמר משחזרת את הזוועה

הראשונה שראתה את הזוועה מספרת: כשתמר פוגל, בתם של רות ואודי שנרצחו יחד עם שלושת ילדיהם באיתמר בסוף השבוע, מספרת על הזוועה אליה נחשפה, קולה נשבר. קטעים מעדותה בפני החוקרים והעובדים הסוציאליים נחשפים הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

"חזרתי מהפעולה בסביבות 12 בלילה. ניסיתי לפתוח את הדלת, אבל היא הייתה נעולה", משחזרת תמר. "ההורים שלו היו אמורים להשאיר את הדלת פתוחה, ולכן לא לקחתי מפתח. דפקתי בדלת כמה פעמים ולא ענו לי. לא הבנתי מה קורה, למה לא פותחים לי את הדלת".

הדלת נפתחה - הזוועה נחשפה

תמר הקיפה את הבית, ניסתה להציץ מבעד לחלונות, צעקה שוב ושוב את שמות הוריה. איש לא ענה. הבלבול התחלף בפחד כששמעה את אחיה הקטן בוכה לפתע. "הלכתי לשכן. הוא בא וניסה לפתוח את הדלת אבל לא הצליח", היא מספרת. השכן יעקב כהן ניגש עמה אל חלון חדר הילדים וקרא בשמו של רועי, אחד הילדים שניצלו מהאסון, עד שזה התעורר ופתח להם את הדלת. כשנכנסו השניים פנימה - התגלה לעיניהם המראה הנורא.

"ראיתי את אמא שלי שוכבת עם דם. הכל היה מבולגן ומלא דם", סיפרה תמר. "רצתי מהר לחדר וראיתי שהאחים הקטנים שלי בסדר". כהן סייע לילדים להימלט: הם רצו בין שלוליות הדם ומצאו מחסה בבית סמוך. שם חיבקה תמר את אחיה ומיררה בבכי - עד שהגיעו סבם וסבתם המתגוררים ביישוב נווה צוף. מאוחר יותר התבשרה המשפחה על האסון הנורא.

בצהריים תובא רות לקבורה בהר המנוחות בירושלים. לצדה ייטמנו בעלה אודי (36) וילדיה: יואב (11), אלעד (4) והתינוקת הדס בת השלושה חודשים. היחידים מבני המשפחה שניצלו היו הבת תמר (12), רועי (8) וישי בן השנתיים וחצי.

פיגוע באיתמר - סיקור מיוחד:

הריאיון האחרון של הזוג פוגל

הותרו לפרסום שמות הנרצחים: בני משפחת פוגל

שחזור הטבח: כך פעלו המחבלים

רה"מ: הרשות מובילה את ההסתה

תיעוד: כך נראתה זירת הרצח באיתמר

מצוד נרחב אחר האחראים לפיגוע

5 בני משפחה נרצחו בדקירות סכין

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק