ויכוח: פרסום תמונות הזוועה באיתמר לשם הסברה

אמש התחולל ויכוח קשה במשרד רה"מ ובמשרד החוץ בין התומכים לבין המתנגדים בשימוש בתמונות הזוועה של הנרצחים באיתמר לצורך הסברה. בתמונות הקשות לצפייה ניתן לראות לפרטי פרטים את הזוועה שהתחוללה בבית משפחת פוגל באיתמר, שעות ספורות אחרי שהמרצח עזב את המקום והשאיר את הגופות מתבוססות בדמן

האם יש לפרסם את תמונות הנרצחים באיתמר לצרכים הסברתיים בעולם? הוויכוח הקשה הזה פרץ במשרד ראש הממשלה ובמשרד החוץ שם עדיין דנים באופן שבו יש לעשות שימוש, אם בכלל, בתמונות הזוועה של הנרצחים באיתמר. את הידיעה פרסם הבוקר כתב ידיעות אחרונות צבי זינגר.

בתמונות המחרידות ניתן לראות בבירור את גופותיהם של בני משפחת פוגל שנרצחו בליל שישי האחרון בביתם שביישוב איתמר. הצדדים בוויכוח חלוקים בשאלה אם ראוי לפרסם את התמונות לצורכי הסברה או שמא פרסום התמונות גובל בצעד שאינו אנושי.

התומכים טוענים כי הדרך היחידה שבאמצעותה ניתן לשכנע את הקהילה הבינלאומית באכזריות המעשה הינה בפרסום צילומי הזוועה שידגישו "בפני איזו בהמיות ניצבים אזרחי ישראל".

ואילו המתנגדים לפרסום התמונות המזוויעות מדגישים כי "יש הבדל בינינו לבין חיות הטרף של הטרור והוא בין אנושיות לתעמולה". לטענת המתנגדים לא ניתן להפיץ תמונות אלו ברחבי העולם כשהמשפחה עוד לא קברה את מתיה.

ממשרד החוץ לא התקבלה התייחסות בנושא, ומלשכת ראש הממשלה נמסר כי היא אינה מפיצה את התמונות לאמצעי התקשורת בעולם.

פיגוע באיתמר - סיקור מיוחד:

הריאיון האחרון של הזוג פוגל

הותרו לפרסום שמות הנרצחים: בני משפחת פוגל

שחזור הטבח: כך פעלו המחבלים