"האו"ם: ישראל חטפה פלסטיני באוקראינה"

סוכנות הידיעות AP מדווחת הערב כי סוכנות הפליטים של האו"ם מאשימה את ישראל בחטיפת פלסטיני שעבד בתחנת כוח בעזה, כשנסע ברכבת באוקראינה. לטענתם, הוא כלוא במתקן סודי בישראל

סוכנות הפליטים של האו"ם מאשימה הערב את ישראל בחטיפתו של סגן מנהל תחנת הכוח של עזה - כך מדווחת הערב סוכנות הידיעות AP. על פי הדיווח, בכיר חמאס דיראר אבו סיסי נחטף באוקרינה. הוא נחשב ל"לב" של תחנת הכוח, שמכיר את התנהלות התחנה.

אשתו של אבו סיסי וגורמים רשמיים בסוכנות הפליטים של האו"ם טענו בפני כתב סוכנות הידיעות AP כי ישראל חטפה את הבכיר בחמאס, והביאה אותו למתקן כליאה סודי בישראל. "מדובר ביעד אסטרטגי", אמרה אשתו לסוכנות הידיעות. "אני בטוחה שהמוסד עומד מאחורי החטיפה, ובטוחה גם שכוחות הביטחון האוקראינים היו חלק בכך".

"איננו יודעים את הפרטים הקשורים בהעברתו מאוקראינה לישראל", אמר הערב דובר סוככות הפליטים של האו"ם לסוכנות הידיעות AP. "אך לצערי, זה נראה כמו חטיפה אלימה ולא הסגרה חוקית מטעם השלטונות". אשתו של אבו סיסי, ורוניקה, הוסיפה לסוכנות הידיעות: "אני לא חושדת בכך שהמוסד חטף את בעלי, אני בטוחה בכך", אמרה. "בעלי היה הלב הפועם של תחנת הכוח בעזה, אם לא המוח שלה. הוא יעד אסטרטגי וישראל רצתה לשתק אותו".

"נחטף מרכבת לילה לקייב"

סוכנות הידיעות AP דיווחה עוד כי אבו סיסי, פלסטיני יליד ירדן ואב לשישה ילדים, שהה באוקראינה בביקור שמטרתו הייתה לבקש אזרחות אוקראינית, לאחר 12 שנים שחי ברצועת עזה. "באמצע פברואר, לאחר שאבו סיסי שלח את כל הניירות הנדרשים, הורו לו השלטונות באוקראינה כי עליו להפקיד את הדרכון שלו במסגרת התהליך", דווח בסוכנות הידיעות. "לאחר זמן קצר הם השיבו לו אותו, בטענה כי מדובר בבדיקה שגרתית".

על פי הדיווח, אבו סיסי עלה על רכבת לילה לקייב ב-18 בפברואר בשעה 22:55, על מנת לפגוש את אחיו שהגיע לעיר מאמסטרדם. "ואולם, הפגישה בין השניים לא נערכה", דווח. "המשטרה האוקראינית אמרה לאשתו של אבו סיסי כי מספר שעות לאחר שעלה לרכבת, שני אלמונים נכנסו לקרון שלו בסמוך לעיר פולטאבה וליוו אותו החוצה".

"אני פשוט בשוק", אמרה אשתו ורוניקה, מורה לכינור שהמירה את דתה לאסלאם. "אני לא יודעת מה לומר לילדים שלי, ששואלים איפה אביהם. הוא לא נהרג באמצעות פצצה, הוא נעלם מרכבת במדינה דמוקרטית". לדבריה, בעלה שוחח עמה בטלפון כשבוע לאחר המועד בו נעלם מאוקראינה, ואמר לה שהוא בישראל. עורך דינו, על פי הדיווח, אמר לה כמה ימים לאחר מכן כי בעלה מוחזק בבית מעצר ישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק