נתניהו החליט: יעקב עמידרור ימונה לראש המועצה לביטחון לאומי

לשכת ראש הממשלה הודיעה בשעות הצהריים כי בנימין נתניהו החליט לבחור באלוף במיל' יעקב עמידרור לתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי. עמידרור יחליף בתפקיד את עוזי ארד, ואת שירותו הצבאי העביר כלוחם בצנחנים ושורה של תפקידי מודיעין

עמידרור. "יוביל" (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום שהחליט למנות את האלוף (במיל') יעקב עמידרור לעמוד בראש המועצה לביטחון לאומי, כך נמסר מלשכת ראש הממשלה. עמידרור ייכנס לתפקידו לאחר חפיפה עם ראש המועצה לביטחון לאומי היוצא, ד"ר עוזי ארד.

עמידרור החל את שירותו הצבאי כלוחם בצנחנים בשנת 1966. מאז מילא שורה רחבה של תפקידי מודיעין ושמש כמזכיר הצבאי של שר הביטחון וכמפקד המכללות.

"יוביל את המועצה לביטחון לאומי"

לאחר שהשתחרר מצה"ל המשיך לתרום לביטחון המדינה בתפקידים שונים ובהם כחבר בוועדת מרידור לגיבוש תפיסת הביטחון של ישראל וכיו"ר צוות הבדיקה שמינה הרמטכ"ל לחקר פעילות המודיעין במלחמת לבנון השנייה. לאחרונה שימש סגן נשיא של המכון האקדמי לנדר בירושלים.

מלשכת נתניהו נמסר כי עמידרור בעל ידע רב וניסיון מצטבר בתחומי צבא, ביטחון ואסטרטגיה. "הוא ימשיך להוביל את המועצה לביטחון לאומי כגוף מרכזי בקביעת המדיניות הלאומית והביטחונית של מדינת ישראל", אמר נתניהו. מינויו יובא לאישור הממשלה לאחר אישור ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק