חוות הדעת על הקצינים נמצאו בפח האשפה

על הסיום המרגש של קורס הקצינים בבה"ד 1 בשבוע שעבר העיב אירוע לא נעים בכלל. יום למחרת הטקס, ניקו הקצינים הטריים את המגורים וגילו בפח האשפה מסמכים אישיים עליהם, שכללו בין היתר את חוות הדעת האישיות שכתבו עליהם המפקדים. מצה"ל נמסר בתגובה: "במידה ותימצא אמת בדברים, יופקו הלקחים למניעת אירוע דומה בעתיד"

תקרית מביכה בבה"ד 1. צילום ארכיון

קציני צה"ל הטריים שקיבלו את דרגותיהם עם סיום הקורס בבה"ד 1 בשבוע שעבר, לא האמינו למה שמצאו בפח הזבל בבסיס. רגע לפני שעזבו, ערכו הקצינים ניקיונות במגורים, ובמהלכם גילו את חוות הדעת האישיות ששנכתבו עליהם - זרוקות בזבל.

לאחר טקס הענקת הדרגות, נשלחו הקצינים לבצע סדרת ניקיון אחרונה במגורי הצוערים בבסיס. למרבה ההפתעה, כשרוקנו את הפחים הם מצאו את חוות הדעת שמולאו על ידי המדריכים שליוו אותם לאורך הקורס.

הטפסים אשר נמצאו על ידי הקצינים כללו את הפרטים האישיים של החיילים, ואת דעתם האישית של המפקדים לגבי כל חניך וחניך. בנוסף, התגלו בפחי הזבל גם עבודות אישיות שהגישו הצוערים במהלך הקורס. העבודות שנמצאו מונחות בפח, כלל לא נבדקו למרות המאמץ וההשקעה הרבה שהושקעה בכתיבתן.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "האירוע ייבדק ע"י מפקדת זרוע היבשה. במידה ותימצא אמת בדברים, יופקו הלקחים למניעת אירוע דומה בעתיד. ככלל, הכשרת הצוערים בבה"ד 1 נעשית בצורה מקצועית ומעמיקה ובוודאי הטיפול בחומר מסווג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק