ראשי המוסד והשב"כ במכתב לנתניהו: אל תפגע לנו בפנסיה

במתקפה חסרת תקדים, הניחו ראשי המוסד והשב"כ לשעבר מכתב חריף על שולחנו של בנימין נתניהו. הבכירים יצאו נגד כוונת האוצר לקצץ את הפנסיה המגיעה לעובדים במערכת הביטחון, ולהשוותה לפנסיה המקובלת בשוק הציבורי. "אם תיתן ידך לשינוי מעמד הגמלאים תפרם באחת מערכת שנבנתה בדם ובדמעות"

מסמך כזה מעולם לא נכתב. כל ראשי המוסד והשב"כ התגייסו, וחתמו על מכתב שנשלח לראש הממשלה בו הם דורשים ממנו - אל תפגע לנו בפנסיה. במכתב טענו בכירי שירותי הביון של ישראל כי הפגיעה המתוכננת בפנסיה שלהם ושל חבריהם, תגרום לשחיקה של עד 30% בסכום הגמלה לה הם זכאים.

"אתה מפקדנו ונציגנו", כתבו הבכירים לרה"מ, "אם מילתו של רה"מ כלפי המשרתים אותו בטלה אנו נותרים נטולי כל הגנה וזכויות. ברגע שנפרם הקשר המיוחד בין רה"מ לקציני המודיעין בטל קוד התנהגות יוצא דופן. אם תיתן ידך לשינוי מעמד העובדים והגמלאים תפרם באחת מערכת המשמעת, זה הרס מערכת שנבנתה בדם ובדמעות. שים קץ למערכה שפתחו נציגי המדינה נגדנו". לשון המכתב

איציק ברזילי, יו"ר ארגון גמלאי המוסד ולשעבר בכיר בארגון, אמר כי במדינה מתוקנת לא ניתן לפגוע בפנסיה של העובדים. "אני הפה של אלה שנמצאים כיום בתוך הארגונים ולא יכולים לדבר. למרות זאת אני מבטיח - אנחנו לא נשבית את המדינה כמו חברת החשמל". הדיון בנושא בהשתתפות ראש הממשלה ושר האוצר ייערך ביום ראשון הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק