משלחת חמאס יוצאת לדון בדמשק בעסקת שליט

בחודש שעבר הייתה אמורה לצאת משלחת של בכירי הארגון לדמשק על מנת לדון בהצעה חדשה שהגישה ישראל, ע"פ הדיווחים, בעסקת שליט. אלא שהאירועים במצרים דחו יציאת בכירי החמאס לסוריה. היום מאשר הארגון: המשלחת יוצאת לדמשק, ותדון בפרטי ההצעה הישראלית החדשה

התקדמות במגעים אחרי תקופה ארוכה של קיפאון? משלחת חמאס צפויה היום לעזוב את רצועת עזה בדרכה לדמשק - על מנת לדון בסוגיית עסקת שליט עם הנהגת הארגון בסוריה - כך מדווחים היום כלי תקשורת של החמאס.

על פי הדיווח, תידון במהלך הפגישה הצעה חדשה שהגישה ישראל לחמאס, בניסיון להגיע לעסקה. "את ההצעה העביר המתווך הגרמני לראשי הארגון", דווח. חברי המשלחת שייצאו את הרצועה הם מחמוד א-זהאר וח'ליל אל-חייה, שניים מבכירי החמאס בעזה העוסקים בסוגיית שליט.

הפגישה בין הנהגות הארגון הייתה צפויה להיערך כבר בחודש שעבר, אך בכירי חמאס לא יכלו לצאת את הרצועה בשל האירועים במצרים. לפני כשבוע הצהיר מחזיק תיק שליט בחמאס, אוסמה אל-מוזייני, כי ישראל הפגינה לאחרונה גמישות בעניין העסקה, והגישה הצעה טובה יותר בעסקה.

מופז: בלי עסקה - גורלו של שליט יהיה זהה לזה של רון ארד

א-זהאר. יוצא לדמשק (חדשות 2)
הבוקר קרא יו"ר ועדת החוץ והביטחון שאול מופז להשלים באופן מיידי את עסקת שליט. בראיון לעיתון "הארץ" אמר: "צריך להחזיר את גלעד שליט הביתה. אי אפשר לדעת מה יהיה עוד שנה, ובעיניי זו משימה לאומית. חוסר היכולת לקבל החלטה בעניין במשך חמש שנים היא טרגדיה". לדבריו של מופז, עיכוב נוסף בביצוע העסקה עלול להביא לכך שגורלו של שליט יהיה דומה לזה של רון ארד.

"הממשלה צריכה לקבוע פרק זמן, שאם בסופו אין דרך אחרת - היא נכנסת למשא ומתן עם החמאס", טוען מופז, שנכנס לתפקידו לפני שלושה חודשים. "ככל שעובר הזמן המחיר עולה ומצבו של שליט עלול להתקרב חלילה למצבו של רון ארד. איננו יכולים לאפשר זאת לעצמנו. יודעים שהוא חי, שהוא ברצועת עזה. כך היה עם רון ארד, אבל אחרי כמה שנים אבד הקשר איתו".

"אני לא מקבל את המונח 'בכל מחיר', כי צריך להתמקח על מחיר", מדגיש מופז. "אבל בסופו של דבר צריך לסכם אותו ולהחזיר את גלעד. זה משפיע גם על ביטחון האזרחים, במובן זה שמהלך כזה מציג ממשלה שמסוגלת לקבל החלטות. ביום שהמדינה תוותר על אחד מבניה, הבנים יוותרו עליה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק