שאול מופז: "בלי עסקה - גורלו של שליט יהיה זהה לזה של רון ארד"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון קורא לממשלה לקבל החלטה מיידית שתחזיר הביתה את החייל החטוף - ומזהיר כי אם הדבר לא יקרה, גורלו של שליט יהיה זהה לזה של הנווט הנעדר. "להתמקח על המחיר ולקבל החלטה", קורא מופז בראיון ל"הארץ"

"צריך להחזיר את גלעד שליט הביתה. אי אפשר לדעת מה יהיה עוד שנה, ובעיניי זו משימה לאומית. חוסר היכולת לקבל החלטה בעניין במשך חמש שנים היא טרגדיה", כך אומר הבוקר יו"ר ועדת החוץ והביטחון שאול מופז, בראיון המתפרסם בעיתון "הארץ". לדבריו של מופז, עיכוב נוסף בביצוע העסקה עלול להביא לכך שגורלו של שליט יהיה דומה לזה של רון ארד.

"הממשלה צריכה לקבוע פרק זמן, שאם בסופו אין דרך אחרת - היא נכנסת למשא ומתן עם החמאס", טוען מופז, שנכנס לתפקידו לפני שלושה חודשים. "ככל שעובר הזמן המחיר עולה ומצבו של שליט עלול להתקרב חלילה למצבו של רון ארד. איננו יכולים לאפשר זאת לעצמנו. יודעים שהוא חי, שהוא ברצועת עזה. כך היה עם רון ארד, אבל אחרי כמה שנים אבד הקשר איתו".

"ביום שהמדינה תוותר על אחד מבניה, הבנים יוותרו עליה"

"אני לא מקבל את המונח 'בכל מחיר', כי צריך להתמקח על מחיר", מדגיש מופז. "אבל בסופו של דבר צריך לסכם אותו ולהחזיר את גלעד. זה משפיע גם על ביטחון האזרחים, במובן זה שמהלך כזה מציג ממשלה שמסוגלת לקבל החלטות. ביום שהמדינה תוותר על אחד מבניה, הבנים יוותרו עליה".

לפני כשבוע הצהיר מחזיק תיק שליט בחמאס, אוסמה אל-מוזייני, כי ישראל הפגינה לאחרונה גמישות בעניין העסקה, והגישה הצעה טובה יותר בעסקה. עם זאת, בחמאס שבים ומדגישים כי לא חלה כל התקדמות ממשית בעסקה להשבתו של החייל החטוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק