הצצה למנהרות חיזבאללה במקסיקו

החיזבאללה מתברר, צריך להטריד לא רק את ישראל. ארגון הטרור חבר לקרטלי הסמים במקסיקו, שם הוא מסייע להם בהכנת מטענים, ואפילו במה שאנחנו מכירים היטב - חפירת מנהרות לארצות הברית, להברחת פעילי טרור וחומרי נפץ. כך פועלת תעשיית הסמים והטרור של הארגון הלבנוני - בדרום לבנון

רכב של משטרת מקסיקו הרוס, חרוך, לאחר פיצוץ מטען רב עוצמה בגחונו. אירוע כזה נחשב כמעט שבשגרה בחווארז, עיירה בגבול ארצות הברית, אבל סוג המטען שהתפוצץ שם לאחרונה, הצליח להדליק נורות אדומות במקסיקו, וושינגטון וירושלים.

המטענים היו מוכרים למומחי החבלה האמריקנים. מתברר שהמנגנון, כלומר שיטת ההפעלה זהה לזו שמפעיל החיזבאללה. כך נחשף הקשר הסודי שרקמו אנשי הארגון הלבנוני עם קרטלי הסמים במקסיקו.

רשת "פוקס" האמריקנית היא שחשפה כיצד מממן חיזבאללה, באמצעות סחר בסמים, את פעילותו: שליחי הארגון מדריכים את אנשי הקרטלים בלוחמת גרילה והנחת מטענים במלחמתם במשטרה ובצבא המקסיקניים.

מנהרות כמו ברצועת עזה

בשנה האחרונה הוקמו לאורך גבול ארצות הברית-מקסיקו מאות קילומטרים של גדר, בניסיון לעצור 60 אלף מהגרים שחוצים את הגבול מדי שנה. באחרונה נחשפו מנהרות שחפרו אנשי הקרטל בהנחיית חיזבאללה, ממש כמו חמאס ברצועת עזה.

פעילי חיזבאללה מבריחים באמצעות אותן מנהרות מאות טונות של סמים לארצות הברית, מחדירים פעילים ונשק. בארצות הברית ובישראל חוששים כי הארגון יוכל לבצע באמצעותן גם פיגועים נגד מטרות יהודיות וישראליות ברחבי אמריקה.

חיזבאללה חדר כבר לפני שנים לדרום אמריקה ופועל כבר בפרגוואי, ברזיל, קולומביה, בוליביה, ונצואלה ועכשיו גם במקסיקו. הברחת סמים היא מרכיב מרכזי במימון פעולות הארגון. בארצות הברית מבינים את המשמעות - ועכשיו כבר פועלים גם בשיתוף פעולה עם ישראל, בניסיון לבלום את הסכנה מדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק