"יום הזעם": 37 מפגינים נעצרו ברחבי הארץ

"יום הזעם" נמשך: פעילי ימין ממשיכים להפגין במספר מוקדים ברחבי הארץ, במחאה על העימותים האלימים השבוע בחוות גלעד. מפגינים חסמו את צומת אל-על בנתב"ג, ובמשטרה מתגברים כוחות מחשש שייעשה ניסיון לחסום את כביש 1

נוער הגבעות חוזר לכבישים: במשטרה ערוכים גם הערב בכוננות גבוהה באזור ירושלים ובמספר מוקדים נוספים ברחבי הארץ, מחשש שפעילי ימין יחליטו לנסות לשבש את תנועת כלי הרכב בצמתים מרכזיים, כהמשך לפעולות המחאה של הימין שהחלו הבוקר.

עד כה עצרה המשטרה 37 מפגינים שניסו לחסום צמתים וכבישים במקומות שונים בארץ. בצומת שילת במודיעין נעצרו שמונה פעילי ימין, בצומת אל-על נעצרו 24 פעילים, וחמישה מפגינים נוספים נעצרו בשכונת גבעת שאול בירושלים.

בשעות אחר הצהריים חסמו מספר פעילים את צומת אל-על בנתב"ג, ובמשטרה ממליצים לציבור הנהגים שלא להגיע לאזור. כוחות משטרה שנמצאים במקום מתעמתים עם המפגינים, ומנסים לפנותם מהכביש.

מפכ"ל המשטרה דודי כהן, אמר בתגובה לאירועי "יום הזעם" כי "במוקדים שונים ברחבי הארץ פרוסים כוחות גדולים של המשטרה באופן גלוי וסמוי, כדי לקדם ולמנוע מפורעים ומפגינים לחסום צירי תנועה ולהפר את החוק".

עוד הוסיף המפכ"ל כי "השוטרים הפרוסים כעת מצוידים בגיבוי מלא כדי לממש את מדיניות המשטרה, שעיקריה: מדיניות חדה ובלתי מתפשרת כלפי מתפרעים, מתן אפשרות למחאות והפגנות לגיטימיות וחוקיות בלבד, שימוש בכוח ובאמצעים על פי מדרגים, פעילות לפגיעה מינימאלית בחיי השגרה ומיצוי הדין עם הפורעים".

שיבושי תנועה כבדים בכביש 1

מוקדם יותר חסמו כ-40 מפגינים את כביש שכם-קלקיליה באזור קרני שומרון, והבעירו גם צמיגים בכביש מספר 1 בכניסה לירושלים. ההפגנות הללו גרמו לגרמו לשיבושי תנועה כבדים. אחרי דקות ארוכות הצליחו השוטרים לפנות את כל הצמיגים מהכביש והתנועה חזרה לקצב רגיל. גם בצומת לטרון ניסו הפעילים לעצור את התנועה, אולם כוח של משטרה הצליח להרחיק אותם מהמקום.

"יש זעם אמיתי מתמשך נגד בנימין נתניהו, נגד השר אהרונוביץ' ונגד השר ברק שמפלים, פוגעים, משפילים ומתכוונים להפקיר את תושבי יהודה ושומרון וכל ארץ ישראל", האשים פעיל הימין ברוך מרזל בראיון לערוץ החדשות.

מג"ב נערך במיוחד ל"יום הזעם"

מאות לוחמי משמר הגבול תרגלו שלשום במרכז הארץ, תרחישים שונים של חסימת צירים ופינוי מתנחלים. הכוחות נערכים לקראת "יום הזעם" עליו הכריזו פעילי הימין שמתכוונים להשבית את הכבישים באזור המרכז.

תרגיל הפינוי של משמר הגבול נקבע זה מכבר, אך הוא מקבל משמעות חדשה אחרי הפינוי האלים של חוות גלעד שהתרחש השבוע. את המפגינים מביימים ומשחקים שוטרים, חבריהם המתרגלים לא עושים להם הנחות כדי שיוכלו להיערך בהתאם.

כל שיטות הפינוי נבדקות, ובהן גם הפעלת גז וזאת כלקחים מפינוי חוות גלעד. "אנחנו נערכים בדיוק לאפשרויות של התרחישים האלה, וגם קיצוניים מעבר לזה", מסביר מפקד משמר הגבול מרכז נצ"מ מאיר דדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק