צה"ל מנסה להרגיע: האזעקה תקינה

בצה"ל החלו לתחקר את הסיבות לאזעקה שנשמעה אתמול ברחבי הארץ וגרמה לבהלה גדולה. מבדיקה ראשונית מתברר כי כשל במערכת המחשוב הוא שגרם לתקלה, והמרכיבים הבעייתיים נוטרלו כדי למנוע אירוע כזה בעתיד. בנוסף מנסים להרגיע - מערכת ההתרעה תקינה ותעבור בדיקות נוספות במהלך הלילה

לאחר הבהלה שנגרמה אתמול בעקבות האזעקה שנשמעה בצפון ובמרכז הארץ, החל צה"ל בתחקיר האירוע. מבדיקה ראשונית עולה כי כשל טכני במערכת ההתרעה גרם להפעלת הצופרים.

בהודעה שהועברה מדובר צה"ל נמסר כי תחקיר ראשוני של האירוע נערך על-ידי פיקוד העורף ואגף התקשוב בהנחיית הרמטכ"ל בני גנץ. מתוצאות הבדיקה הראשונית התברר כי הכשל אירע ככל-הנראה באחד מרכיבי המחשוב של מערכת ההתרעה.

עוד נמסר בהודעה כי תקלה זו אינה מוכרת מניסיון העבר, אך למרות זאת רכיבים אלו נוטרלו בשלב זה על מנת למנוע תקלה מסוג זה בעתיד. על פי ההודעה הנושא ייבדק ויתוחקר לעומק עד גמר בירור הפרטים ותיקון הליקויים. עם זאת בצה"ל מדגישים כי מערכת ההתרעה תקינה ותעבור בדיקות נוספות במהלך הלילה.

אלפים ירדו למקלטים

מאות אלפי ישראלים נחרדו אתמול סמוך לשעה 12:00 בעקבות אזעקה עולה ויורדת שנשמעה היטב במרכז ובצפון הארץ.

היישובים בהם נשמעה האזעקה הם בין היתר תל אביב, נתניה, רמת גן, ראשון לציון, תל מונד, בת ים, כפר סבא, הוד השרון, שהם, רמת אפעל, לוד, פרדס חנה והרצליה. אחרי דקות של חרדה התקבל המסר המרגיע מדובר צה"ל: "מדובר בתקלה טכנית במערכת הפעלת הצופרים של פיקוד העורף".

בעקבות האזעקה, אלפי אזרחים ותלמידים בבתי ספר רבים במרכז ובאזור הגליל המערבי ירדו למקלטים. ממד"א נמסר כי מאות קריאות של אזרחים מודאגים התקבלו במוקדים השונים ברחבי הארץ. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק