לוחמי מג"ב נערכים ל"יום הזעם" של המתנחלים

אנשי הימין הכריזו על "יום זעם" מחר כמחאה שלהם על הפינוי האלים בחוות גלעד. בתכנון של המתנחלים: חסימת כבישים גם בשטחים וכנראה גם בתוך הקו הירוק. לוחמי מג"ב מבטיחים לא להיות מופתעים

מאות לוחמי משמר הגבול תרגלו הלילה במרכז הארץ, תרחישים שונים של חסימת צירים ופינוי מתנחלים. הכוחות נערכים לקראת "יום הזעם" עליו הכריזו פעילי הימין שמתכוונים להשבית את הכבישים באזור המרכז.

תרגיל הפינוי של משמר הגבול נקבע זה מכבר, אך הוא מקבל משמעות חדשה אחרי הפינוי האלים של חוות גלעד שהתרחש השבוע. את המפגינים מביימים ומשחקים שוטרים, חבריהם המתרגלים לא עושים להם הנחות כדי שיוכלו להיערך בהתאם.

כל שיטות הפינוי נבדקות, ובהן גם הפעלת גז וזאת כלקחים מפינוי חוות גלעד. "אנחנו נערכים בדיוק לאפשרויות של התרחישים האלה, וגם קיצוניים מעבר לזה", מסביר מפקד משמר הגבול מרכז נצ"מ מאיר דדון.

חשש: מתנחלים יחדרו לשטחי הרשות

במקביל להיערכות כוחות הביטחון, חברי הכנסת מהימין כינסו היום מסיבת עיתונאים בה הפצועים מהעימותים הציגו לכלי התקשורת את תוצאות הכדורים שנורו לעברם. השר לביטחון פנים התייחס גם הוא למחלוקת סביב הכוח שהופעל בעת הפינוי והמשיך לטעון כי לא מדובר בכדורי גומי.

אך בעקבות האירועים קוראים בימין לפעילים, לחסום כבישים באזור יהודה ושומרון ובמרכז הארץ תחת הכותרת "יום הזעם". המשטרה נערכת עם אלפי שוטרים בשטחים, בירושלים ובמרכז, גם מחשש שמפגינים ינסו להיכנס לשטחי האוטונומיה הפלסטינית. אחד התרחישים שנלקחים בחשבון הוא שהמשטרה תיאלץ גם להתמודד עם הפרות סדר מצידם של הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק