בניהו חושף: טסתי בשם בדוי כדי לא להיעצר

לאחר איומים במעצר על בכירים ישראלים בבריטניה מצד גופים אנטי ישראליים, בהם יו"ר קדימה ציפי לבני ואלוף (במיל) דורון אלמוג, מתברר שלמרות הפעילות לשינוי החוק בבריטניה, החשש עדיין קיים. דובר צה"ל חושף כי במהלך נסיעה לבריטניה השתמש בזהות בדויה. "זה אבסורד. מי שמאכיל את נחש האיסלאם יוכש לבסוף על ידו"

דובר צה"ל אבי בניהו. צילום ארכיון (חדשות 2)

החשש מצווי מעצר לישראלים בכירים המבקרים בבריטניה עדיין מרחף מעל ראשיהם של אישים ציבוריים, כפי שחשף דובר צה"ל תת אלוף אבי בניהו בריאיון לשבועון "דיפנס ניוז". הריאיון, שפורסם גם בעיתון "גלובס", מגלה שהאיש שמייצג את צה"ל בתקשורת המקומית והעולמית, נאלץ לשמור על זהות בדויה במהלך נסיעה שלו למדינה.

הריאיון עסק בין היתר בראיון גילה בניהו כי במהלך ביקורו האחרון בבריטניה, הוא נאלץ לחמוק למדינה בשם בדוי בגלל "פעילים אנטי-ישראליים ממומנים היטב", שמנצלים את תפיסת סמכות השיפוט האוניברסלית כדי לנהל מלחמת תעמולה נגד ישראל.

"זה אבסורד", אמר בניהו. "אני מבין שהממשלה בלונדון מנסה ליזום חקיקה כדי למנוע זאת. בריטניה ומדינות אחרות באירופה מודאגות כמונו מפני הטרור, ומנהיגיהן מבינים שמי שיאכיל את נחש האיסלאם הרדיקלי סופו שיוכש על-ידו".

על המחאה בעולם הערבי: "להבין את התופעה ולפעול בהתאם"

נושאים אחרים שעלו בראיון עסקו בין היתר גם בתרומת התקשורת החדשה להתפשטות המחאה האזרחית במדינות המזרח התיכון. "לנוכח כל מה שמתרחש עתה לנגד עיננו, אנו מתוודעים לעוצמה שגלומה בציבור", אמר הדובר. "עתה אנו צריכים להבין את התופעה ולפעול בהתאם".

בניהו ציין כי כל עוד הוא לובש מדים, הוא לא יתייחס לנושאים פוליטיים, אבל ציין ש"לנוכח האיומים שמולם אנו ניצבים, והמאמצים הקפדניים שאנו נוקטים כדי להקטין את הסיכונים לאזרחים, התקשורת החדשה מספקת לנו הזדמנויות חדשות וערוצים שונים להעברת המסרים שלנו להמונים".

"אנחנו יכולים לנצל כאן את העליונות הטכנולוגית שלנו כדי לספק קטעי ודיאו אמינים, תצלומים ומידע תומך מהזירה הישר לקמפוסים, למשרדים ולחדרי הסבה ברחבי תבל", אמר. על חוסר הרצון של עיתונאים זרים להישען רק על דיווחים שמגיעים מדובר צה"ל אמר בניהו כי "אירחנו עיתונאים רבים שהוטמעו ביחידות ונוסיף לעשות זאת ככל שיתירו הנסיבות".

אבל לדברי בניהו, אמצעי התקשורת המסורתיים צריכים לזכור שני דברים: "האחד הוא, שהם שוב אינם השחקנים היחידים בשטח; והאחר: המשימה הראשונה והחשובה ביותר של צה"ל היא להגן על אזרחי ישראל ולא לסכן חיי חיילים או לפגוע בסיכויי ההצלחה של פעולות כדי לשמח את המדיה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק