מחסן התחמושת וחומרי הנפץ הפרוץ של צה"ל

הזנחה רשלנית של אמצעי לחימה בצה"ל: בלב רמת הגולן עומד פרוץ בונקר צבאי גדול ובו כמות עצומה של חומרי נפץ ופגזים שיכולים להרוס יותר מבניין אחד בשכונת מגורים – כך אנו חושפים הערב לראשונה בחדשות 2 . אף אחד לא שומר על מצבור הנשק הזה, שיכול בקלות להגיע לארגוני טרור ופשיעה. צה"ל: מדובר באירוע חמור שייחקר

זהו הבסיס המופקר של צה"ל - בונקר צבאי פרוץ בלב רמת הגולן שמכיל כמויות עצומות של אמצעי לחימה ללא השגחה.

במקום אפשר למצוא שלל, שארגוני הטרור וגם ארגוני הפשיעה היו שמחים לשים ידיהם עליו: מפגזי אריטלריה, דרך מרעומים ועד לחומרי נפץ.

כבר חודשים ארוכים שוג'די יוסף מקצרין, שמצא את האוצר במרכז הרמה, נכנס בלי כל הפרעה לבונקר הגדול הזה של בסיס התותחנים הסמוך. הוא משוטט בין חומר הנפץ והפגזים, שכל אחד מהם, בנפרד, יכול להרוס יותר מבניין אחד בשכונת מגורים. "יש לי חברת משאיות. דבר כזה אני יכול להרים עם המשאית שלי ולנסוע הביתה", הוא מזהיר ומצביע על מחסור במספר פגזים: "יכול להיות שמכרו אותם".

היום בצהריים הצטרף צוות חדשות 2 לראות את אמצעי הלחימה המופקרים. יוסף טוען שהתקשר לעדכן את צה"ל, אבל כפי שרואים בשטח, כלום לא נעשה.

צה"ל: אירוע חמור שיתוחקר

במשך שעה הסתובב הצוות שלנו בין כלי הנשק והפגזים, בלי שאף אחד עצר בעדו. הם עלו לעמדת השמירה, אולי במקרה יימצא שם שומר רדום, אבל העמדה הייתה ריקה. לא היה מי שיקרא את הפקודות ואת האיום המרכזי של המקום הזה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לחשיפת חדשות 2: על פניו מדובר באירוע חמור אשר יתוחקר על ידי המפקדים. אם יידרש, ינקטו הליכים משמעתיים נגד האשמים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק