יעלון רומז: המוסד פועל נגד הגרעין האירני

השר לעניינים אסטרטגיים רומז כי ישראל לא פועלת רק במישור המדיני בניסיון לעצור את ההתחמשות של טהרן. "נעשות עוד פעולות כדי למנוע מטהרן יכולת גרעינית צבאית - וטוב שאתם לא יודעים מה עושה המוסד", אמר השר יעלון בצ'אט מיוחד עם גולשי חדשות 2 בפייסבוק

השר משה (בוגי) יעלון (AP)

השר לנושאים אסטרטגיים והמשנה לראש הממשלה משה (בוגי) יעלון ענה הערב לשאלות גולשי חדשות 2 בפייסבוק והתייחס בין היתר לאיום האירני והמהומות האלימות ברחבי העולם הערבי.

במהלך הצ'אט המיוחד, רמז השר יעלון על הדרך בה פועלת ישראל בניסיון לסכל את מאמצי הגרעין של טהרן. "נעשות פעולות מדיניות, כולל סנקציות שמוטלות על אירן בחודשים האחרונים", אמר המשנה לראש הממשלה והוסיף באותה נשימה כי "נעשות עוד פעולות כדי למנוע מאירן יכולת גרעינית צבאית - וטוב שאתם לא יודעים מה עושה המוסד".

יעלון הדגיש כי אירן מהווה איום על המערב כולו ולא רק על מדינת ישראל. "המשטר האירני חותר לאי יציבות במזרח התיכון", הסביר השר. "הוא מעורב באפגניסטן, עירק, לבנון, ברשות הפלסטינית, בתימן בבחריין וכו'. מדובר במעורבות שלילית כדי לפגוע ביציבותן של משטרים במגמה לייצא את המהפכה האירנית ולהפוך להגמוניה אזורית שתשלוט במקורות הנפט".

בנוסף התייחס יעלון גם לטלטלה בעולם הערבי ולהשפעות המהומות על ישראל. "אין ספק שהעולם הערבי נמצא ברעידת אדמה היסטורית שתביא לשינויים מאוד משמעותיים. נקווה ששינויים לטובה ולא לרעה", אמר השר. "נקווה שהגורמים שיתפסו את השלטון הם המתונים ולא הקיצוניים. עלינו לעשות הכול שידם של המתונים תהיה על העליונה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק