מול המצלמה: שוטרי יס"מ עוצרים ילד בן 11

סרטון שצולם בטלפון סלולרי ביישוב נבי סאלח סמוך לרמאללה מעורר סערה גדולה ברשות הפלסטינית. בתיעוד שלפניכם ניתן לראות שני אנשי יס"מ רצים לעבר ילד בן 11 ועוצרים אותו בכוח לעיני משפחתו, בעוד אמו זועקת לעברם: "הוא רק ילד". המשטרה בתגובה: הילד השליך אבנים, נעצר - ושוחרר

כך עוצרים ילדים בשטחים: סרטון וידאו חדש שפירסמה היום סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מתעד את מעצרו של ילד פלסטיני בן 11, שהשליך אבנים לעבר כוחות צה"ל בעיירה נבי סאלח סמוך לרמאללה לפני כחודש.

בסרטון שלפניכם, שצולם בטלפון סלולרי, נראה הילד נמלט, ככל הנראה לאחר השלכת האבנים לעבר ניידת יס"מ שעברה במקום, ושני שוטרי יס"מ רצים בעקבותיו - ועוצרים אותו תוך הפעלת כוח.

ברקע, נשמעת אמו של הילד זועקת ללוחמים כי "הוא רק ילד", ומבקשת מהם שיעזבו אותו. לא ידוע מי צילם את קטע הווידאו, אולם נראה בבירור כי הצלם, יחד עם בני משפחה נוספים של הילד, מנסים למנוע את מעצרו.

המשטרה: "הילד השליך אבנים על כוחות הביטחון"

בסופו של דבר נלקח הילד מאמו - והוכנס לניידת יס"מ שחנתה במקום, כפי שניתן לראות בתיעוד. האירוע עורר מהומה בכפר, ורבים מהשכנים ניסו אף הם למנוע את המעצר.

רפ"ק גיל אלחדד, דובר משטרת ש"י, אישר את פרטי האירוע בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, ומסר כי "מדובר בילד שנחשד ביידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון והמשטרה. הוא נלקח לתחנת בנימין לצורך זיהוי, ולאחר שהוברר כי הנ"ל יליד שנת 1999 ואינו בר עונשין, שוחרר יחד עם אביו שהגיע לתחנה לזהותו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק