דובר צה"ל תובע: "מודעה שקרית וזדונית"

בעקבות מודעת ה"פוטש" שפורסמה בעיתונים "הארץ" ו"ידיעות אחרונות", הגיש היום תא"ל אבי בניהו תביעת דיבה לבית המשפט. בכתב התביעה מאשים בניהו את העיתונים בכך שפרסמו מודעה ביודעין כי היא מוציאה את דיבתו רעה. בניהו דורש לחשוף את העומד מאחורי המודעה ולקבל פיצוי של 2.5 מיליון שקל

דובר צה"ל אבי בניהו הגיש הבוקר לבית המשפט המחוזי במחוז המרכז תביעת דיבה נגד העיתונים "ידיעות אחרונות" ו"הארץ" בגין פרסום מודעת "הפוטש בצה"ל הצליח". בנוסף, תובע בניהו גם את משרד הפרסום "מקאן-אריסון", האחראי להפקת המודעה, כל זאת בסכום של 2.5 מיליון שקלים.

המודעה המדוברת התפרסמה בשני העיתונים ב-30 בינואר, על רקע פרשת הקרקעות במושב עמיקם, אשר הביאה בסופו של דבר לאי-מינויו של אלוף יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. בין היתר, נכתב במודעה כי "חבורת גבי אשכנזי, אבי בניהו, הרפז ועיתונאי החצר שלהם עומדים לנצח ולסכל את בחירתו הדמוקרטית של גלנט לרמטכ"ל".

בהמשך המודעות נכתב: "ציד המכשפות באמצעות אמצעי תקשורת שחברו יחד לחסל את גלנט ממניעים זרים, מזכיר תקופות חשוכות בהיסטוריה. יתכן שגלנט טעה, יתכן ושגה בהתנהלותו, אולם כך לא מחסלים לוחם שנתן 30 שנה מחייו למעננו".

בכתב התביעה שהוגש היום נכתב כי "מדובר במודעות מרושעות וזדוניות, שפורסמו בידיעה כי הן מהוות לשון הרע ומתוך מטרה ברורה לפגוע". עוד נכתב כי פרסום המודעה מייחס לבניהו "האשמה שקרית וזדונית של בגידה של ממש במדינה".

בכתב התביעה מפנה בניהו אצבע מאשימה כלפי שלוש הנתבעות - כלפי "ידיעות אחרונות" ו"הארץ" בכך שפרסמו את המודעה, על אף שידעו כי העומד מאחוריה, שזהותו עדיין לא ידועה, עושה זאת כצעד של לשון הרע, וכלפי משרד הפרסום "מקאן אריסון" על שהסכים לעצב את המודעה.

עוד דורש בניהו כי בית המשפט יורה לחשוף את העומד מאחורי המודעה, כדי שיוכל לנקוט נגדו צעדים פליליים. מההוצאות לאור של שני העיתונים דורש בניהו פיצוי של 2,500,010 שקלים בגין הנזקים הישירים והעקיפים שנגרמו לו עקב הוצאת לשון הרע. כתב התביעה הוגש באמצעות עו"ד איל רוזובסקי, ערן שמעוני ומור פינגרר ממשרד צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות'.

לפני כשלושה שבועות העביר בניהו מכתב למערכות העיתונים ולמשרד הפרסום מקאן אריקסון, שבו תקף בחריפות את החלטתם לפרסם את המודעה שכותרתה "הפוטש בקריה הצליח (כנראה)".

"ההאשמה הגלומה במודעה שפורסמה בעיתונים, היא ההאשמה החמורה ביותר שניתן לפרסם אודות קצין בכיר בצבא", כתב בניהו במכתבו. "קשה להעלות על הדעת טענה חמורה יותר נגד קצין בצבא, מן הטענה לפיה הוא ביצע הפיכה צבאית ופעל כנגד המדינה וכנגד עקרונות היסוד שלה. מדובר בהאשמה שהיא בגידה ממש. לא ברור כיצד לא רעדה ידו של מי שניסח את המודעה, של מי שאישר את פרסומה של המודעה ושל מי שפרסם אותה בפועל".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק