אשכנזי המריא לטיול השחרור: "רוצה רק לנוח"

כמו כל חייל משוחרר, האזרח הטרי גבי אשכנזי ורעייתו רונית המריאו אמש ל"טיול השחרור" בארה"ב ובקריביים. העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי רגע לפני הטיסה, חגגו בני הזוג אשכנזי עם החברים במסעדה בת"א, ומי שבלט בהיעדרו היה אהוד ברק. הרמטכ"ל לשעבר אמר בחיוך לחבריו: "עכשיו אני רוצה חופש, ולא לחשוב על שום דבר"

בדרך לניו יורק. אשכנזי (עיבוד תמונה)

אחרי 4 שנים כרמטכ"ל וקרוב ל-40 שנה כחייל, רב-אלוף (במיל') גבי אשכנזי התחיל אמש רשמית את טיול השחרור שלו והמריא לארצות הברית עם רעייתו רונית. הטיול של בני הזוג אשכנזי יימשך מספר שבועות, ובמסגרתו ינפשו השניים גם באיים הקריביים.

בליל שבת חגגו אשכנזי וחבריו במסיבת פרידה במסעדה בתל אביב, כך מדווח העיתון "ידיעות אחרונות". בין הנוכחים היו כמה אלופים במיל' – עמוס ידלין, דן הראל ועמוס מלכא, רמטכ"ל במיל' אחד – אמנון ליפקין-שחק, וכן דובר צה"ל אבי בניהו ומספר קצינים נוספים. בלט בהיעדרו, באופן לא מפתיע בכלל: שר הביטחון אהוד ברק, שהסכסוך בינו ובין אשכנזי הרקיע שחקים בחודשים האחרונים.

בני משפחתו של הרמטכ"ל לשעבר בירכו אותו לרגל השחרור, ואשכנזי עצמו סיפר לנוכחים על הפגישה הראשונה עם הוריה של רונית אשתו ועם המאכלים המוזרים שהם הגישו לו. "נתנו לי לאכול רגל קרושה", סיפר אשכנזי והצחיק את הקהל, "ואז הבנתי שעדיף לי לאכול חול בגולני מאשר רגל קרושה".

ומה אחרי הטיול? רבים בפוליטיקה הישראלית כבר מחזרים אחר הרמטכ"ל לשעבר, שנחשב פופולרי מאד בציבור הישראלי, אבל אשכנזי עצמו מבהיר: "עכשיו אני רוצה חופש, ולא לחשוב על שום דבר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק