חיל האוויר תקף פעילי טרור ברצועה

בפעם השנייה תוך יממה, ביצע חיל האוויר ירי לעבר מוקדי טרור ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות בכל המטרות. סוכנות הידיעות "מען" מדווחת: אדם אחד נהרג מהירי ומספר בני אדם נוספים נפצעו

צה"ל ממשיך בתקיפות בתגובה לירי לעבר ישראל: כלי טיס של החיל האוויר תקפו הערב מספר פעילי טרור בדרום רצועת עזה, שככל הנראה עסקו בפעילות חשודה על ציר פילדלפי. מצה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי חיל האוויר הישראלי הפציץ מכונית השייכת ככל הנראה לפעילי חמאס. על פי הדיווח, הירי נהרג אדם אחד ונפצעו מספר בני אדם נוספים.

מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה נעשתה בפעילות משותפת של צה"ל והשב"כ. על פי הודעה רשמית שיצאה הערב, צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. עוד נכתב כי צה"ל רואה בארגון הטרור חמא"ס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ולשימור השקט בה.

נתניהו: לא מציע לבחון את נחישותה של ישראל

מוקדם יותר היום יצא ראש הממשלה בנימין נתניהו במסר מאיים למשגרי הטילים. לצד פעולת צה"ל אמש נגד חוליית השיגור, נתניהו הבטיח להמשיך ולפעול נגד המחבלים.

עשרה בני אדם לקו בחרדה בעקבות התפוצצות הרקטה אמש בנגב, ונזק נגרם לבתים ומכוניות. "אני לא מציע לאף אחד לבחון את נחישותה של ישראל", אמר ראש הממשלה במהלך פגישה עם מקבילו הפולני דונלד טוסק. "לא נסבול שיפגיזו את עמנו ואזרחינו. זה דבר שאף מדינה לא הייתה מסכימה אליו ואנחנו נפעל בהתאם".

הדברים נאמרו במסגרת ישיבה משותפת של ממשלות ישראל ופולין שהתקיימה היום. "הנחתי את צה"ל להגיב בעוצמה", הוסיף נתניהו. בהמשך דבריו הוא התייחס למהומות שפשטו בעולם הערבי בחודש האחרון ואמר: "אנחנו חיים באזור בלתי יציב, בשעה זו מה שנדרש היא מנהיגות מפוקחת, נחושה ואחראית". 

רוצים לקבל עדכונים  נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק