ב"ש: גראד בלב שכונת מגורים

אזעקה עולה ויורדת נשמעה אמש בבאר שבע בעקבות ירי רקטות גראד לאזור. אחת הרקטות נפלה סמוך לבית בעיר וגרמה נזק למכוניות. עדת ראייה: "שמענו שני פיצוצים וכל הבית רעד". 10 תושבים לקו בחרדה ומד"א העלה כוננות. צה"ל תקף בתגובה את חוליית משגרי הרקטה ולפי דיווחים הרג 3 פלסטינים

שוב הסלמה בדרום: שתי רקטות גראד שנורו הערב מרצועת עזה התפוצצו בבאר שבע ובנתיבת ובעיר הופעלה אזעקה עולה ויורדת. 10 בני אדם, בהם גם ילדים, נפגעו קל באירוע והם פונו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה לאחר שלקו בחרדה. אחת הפגועות, נערה בת 17, נשארה בבית החולים להשגחה. בתגובה תקף צה"ל את משגרי הרקטות ופצע אותם.

רוצים לקבל עדכונים על תגובת צה"ל לטילים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

נזק כבד נגרם לבניין מגורים ולמספר מכוניות בעיר. הרקטה שנחתה בשטח העיר, נפלה סמוך למבנה מגורים. דיירי הבית ששמעו את האזעקה, הספיקו להיכנס למרחב מוגן ולתפוס מחסה.

בתגובה להסלמה, תקף הלילה צה"ל את חוליית משגרי הרקטות. כוחות של חיל האוויר זיהו חולייה של שלושה מחבלים סמוך לשכונת זייתון ופתחו לעברה באש. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת על שלושה מחבלים שנפגעו בהפצצה.

המשגרים זוהו - ונהרגו

 מדובר צה"ל נמסר כי "כלי טיס של חיל-האוויר תקף לפני זמן קצר את חוליית משגרי הרקטות, בצפון רצועת עזה, במרחב ממנו בוצע ירי הרקטות לפני שעה קלה לעבר העיר באר-שבע. זוהתה פגיעה".

עוד נמסר כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. צה"ל רואה בארגון הטרור חמא"ס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ולשימור השקט בה".

לאחר האירוע - הרשתות הסלולאריות קרסו

גולשת חדשות 2 באינטרנט אמה גבאי הייתה הראשונה לדווח על האירוע בדף הפייסבוק. גולשים בדף חדשות 2 בפייסבוק מוסיפים לדווח כי בדקות שלאחר נחיתת הרקטות נפלו הרשתות הסלולריות ולא ניתן היה לבצע שיחות טלפון.

"שמענו אזעקה, אבל אף אחד לא הגיב בתוך באר שבע", סיפרה סתיו, תושבת המרכז שהייתה בבאר שבע בזמן נפילת הרקטות, לחדשות 2 באינטרנט. "כעבור שלושה דקות שמענו שני בומים במרחק של שני קילומטרים בערך. אנחנו עדיין מנסים להירגע מהלחץ", הוסיפה.

"הייתה סירנה ולקח לנו כמה שניות להבין שזו אזעקה", סיפרה תושבת נוספת. "נכנסו לחדר האטום ושמענו קול נפץ אדיר. כל הסלון שלנו מלא בכדורי מתכת והחלונות התנפצו", הוסיפה.

במד"א העלו את רמת הכוננות

"חשבתי בהתחלה שמדובר בתרגיל, אבל ליתר ביטחון תפסתי מחסה", סיפרה ירדנה, תושבת העיר. "בסוף שמעתי בום גדול שהרעיד את כל הקירות בבית. זה היה מפחיד", הוסיפה ירדנה.

בעקבות הנפילות, ביקשה המשטרה מהתושבים להיכנס למקלטים. במד"א העלו את רמת הכוננות לרמה ג' וממשיכים לסרוק אחר נפגעים.

ממשטרת מרחב הנגב נמסר כי לאחר קבלת הדיווח על הנפילה, החלו השוטרים לבצע סריקות באזור לאתר את הרקטות. עם זאת, לעת עתה טרם זוהה מקום הנפילות. דובר עיריית באר שבע אמנון יוסף מסר היום בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי הלימודים בעיר יתקיימו מחר כסדרם. "התושבים נקראים לגלות עירנות ולהישמע להוראות בעת הצורך", הוסיף יוסף.

בצהריים: 3 פצצות מרגמה בשער הנגב

מדובר צה"ל נמסר כי "התושבים מתבקשים לגלות עירנות ולהיכנס למרחבים המוגנים למשמע קול נפץ או אזעקה. כוחות פיקוד העורף נמצאים באזור ומתחקרים את האירוע". להנחיות נוספות ניתן להתקשר למוקד פיקוד העורף במספר 1207 או להתעדכן באתר האינטרנט.

בצהריים התפוצצו שלוש פצצות מרגמה בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב, זמן קצר לאחר פעילות כוחות צה"ל בגבול. אחת מהן התפוצצה סמוך למגרש כדורגל, השנייה נפלה ליד בריכת בקיבוץ במועצה, והשלישית נפלה בשטח פתוח ליד גדר הקיבוץ. הירי בוצע זמן קצר לאחר ש-11 פלסטינים נפצעו מפגזים שירה צה"ל במזרח רצועת עזה.