כך מנסה השב"כ לגייס מתנחלים, צעירי הגבעות, לשורותיו

כיצד אוסף השב"כ מידע על נוער הגבעות? הקלטה נדירה של שיחה בין סוכן מהמחלקה היהודית בשב"כ לבין פעיל ימין, חושפת את ניסיונותיו לגייס אותו לשורות הארגון ולהפכו למשתף פעולה. כך זה נשמע

בתקופה האחרונה מדווחים מתנחלים בשטחים כי חלה עלייה גדולה בפניות מצד גורמים שונים בחטיבה היהודית בשב"כ אל צעירים, חברי הגבעות, שבהן מנסים הפעילים לגייס את המתנחלים לשתף פעולה עם השב"כ. היום במהדורה המרכזית נחשף תיעוד מיוחד של אופן פעולת השב"כ.

א', פעיל ימין בשנות ה-20 לחייו, קיבל לפני מספר שבועות שיחת טלפון מסתורית, כשעל הקו מפעיל מהשב"כ. ללא ידיעתו של המפעיל הפוטנציאלי, החליט א' להקליט את השיחה ובכך סיפק הצצה נדירה לאופן פעילות החטיבה.

"יש פה דברים רגישים שאי אפשר לדבר עליהם בטלפון", נשמע איש השב"כ המסתורי אומר לא', כשהוא מזמין אותו להיפגש איתו ואף מציע לשלם לו. "אני לא המחלקה היהודית", הוא אומר לו, "אני עוסק בדברים מאוד מוגדרים ואנחנו, אני ואתה, נקבע את המגבלות שלנו כצוות".

ח"כ בן ארי: "רודפים את ההתיישבות"

בהמשך השיחה ממשיך סוכן השב"כ לנסות וללחוץ על א', ואף מציע לו סכומי כסף רבים, אך א' מסרב לשתף פעולה, ואומר כי ישתף פעולה רק במצב של סיכון חיים של יהודי, ובשום פנים ואופן לא בסכסוך שבין יהודי לבין פלסטיני.

בסופו של דבר, מבין סוכן השב"כ כי א' לא מעוניין לשתף איתו פעולה - ומוותר, לא לפני שהוא משאיר אצלו את מספר הטלפון שלו ומפציר בו ליצור קשר במקרה שיתחרט.

בעקבות האירועים הללו, שכאמור חוזרים על עצמם פעמים רבות בימים האחרונים, הנחו בכירים בהתנחלויות את הצעירים להקליט את השיחות הללו שמתקבלות.

"ההשקעה האדירה של השב"כ בגיוס משת"פים בימין מראה כי הם מונעים מרדיפה של ההתיישבות", האשים היום ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי. מהשב"כ סירבו להגיב לפרסום הידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק