עוטף עזה: הילדים לא יוצאים מהגנים

תושבי היישובים בעוטף עזה קיבלו הוראה שלא להוציא את הילדים היום החוצה ממבני הגנים ובתי הילדים, בשל המתיחות בגזרה מאז ירי הגראדים על באר שבע שלשום. "זו החלטה יוצאת דופן, אבל אנחנו ממשיכים בשגרת חיינו עד כמה שניתן", אמר לחדשות 2 באינטרנט יוסי וגנר, ראש מערך החירום במועצת שער הנגב

ההנחייה: לא לצאת מהמבנה (רויטרס)

עדיין מתוח באזור הדרום בעקבות ירי הגראדים על באר שבע שלשום - והתגובה הישראלית. אנשי יישובי עוטף עזה קיבלו הוראה ממפקדי צה"ל בשטח שלא לאפשר לילדים לצאת החוצה מבתי הילדים.

יוסי וגנר, ראש מערך החירום במועצת שער הנגב, אישר את הדברים וסיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "זו החלטה יוצאת דופן. לא קיבלנו שום הסבר אך ההערכה היא שחוששים מהתגובה אחרי ההפצצות של צה"ל בעזה אתמול".

"לכל אחד יש את ההערכות שלו", הוסיף וגנר ואמר, "יש מי שלחוץ יותר ויש מי שפחות, אבל אנחנו ממשיכים בשגרת חיינו עד כמה שניתן". 

מצה"ל נמסר בתגובה כי פיקוד העורף הנחה את התושבים "לשמור על עירנות".

אמש: צה"ל תקף פעילים, הפלסטינים: הרוג אחד ופצועים

כלי טיס של החיל האוויר תקפו אמש מספר פעילי טרור בדרום רצועת עזה, שככל הנראה עסקו בפעילות חשודה על ציר פילדלפי. מצה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי חיל האוויר הישראלי הפציץ מכונית השייכת ככל הנראה לפעילי חמאס. על פי הדיווח, הירי נהרג אדם אחד ונפצעו מספר בני אדם נוספים.

מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה נעשתה בפעילות משותפת של צה"ל והשב"כ. על פי הודעה רשמית שיצאה הערב, צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. עוד נכתב כי צה"ל רואה בארגון הטרור חמא"ס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ולשימור השקט בה.

רוצים לקבל עדכונים  נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק