אמהותיהם של הצעירים שביימו חטיפה: "מבקשות סליחה מעם ישראל"

יעל אסרף ודבי נגאוקר התייצבו באולפן חדשות 2 וניסו להסביר מה גרם לבניהן ניב וערן להעמיד את כוחות הביטחון במשך שעות על הרגליים: "זה לא היה משהו שאורגן מראש, זה משהו שעלה להם כנראה ממש בדקות". השתיים הדגישו: "אנחנו רוצות לדבר עם הילדים ולדעת מה קרה שם"

"קשה להאמין שהם תכננו את זה. הם כנראה חשבו על בריחה ממשהו וזה התגלגל לממדים כאלה" - כך אמרו הערב (ראשון) יעל אסרף ודבי נגאוקר, אמהותיהם של ניב וערן (22), הצעירים שביימו חטיפה בשבוע שעבר. בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי הן ניסו להסביר את המניעים שהביאו את בניהן לעשות את המעשה - והתנצלו בפני כוחות הביטחון והציבור בישראל: "אנחנו מבקשות סליחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חושבת שזה לא היה משהו שהיה מאורגן מראש", אמרה נגאוקר. "זה משהו שעלה להם כנראה ממש בדקות. הם לא ילדים קטנים". לדבריה, גם הן עצמן רוצות לדעת מה קרה באותן שעות.

בעקבות הפרסומים אודות חובות כספיים כבדים של בנה, הבהירה אמו של ניב אסרף כי לא ידעה על שום דבר כזה. "אף אחד לא פנה אלינו ולא היה לנו מושג על שום הימורים. ידעתי רק שהבן שלי זכה ב'ווינר' לפני כמה חודשים". היא הדגישה כי הייתה מודעת למצבו הכלכלי של בנה: "הוא סגר 70 אלף שקלים, קנה רכב והיה לו כסף בחשבון. את זה אני יודעת בוודאות".

"מבקשות סליחה". האמהות

היא המשיכה ואף רמזה להאשמה כלפי כוחות הביטחון שחקרו את חברו של בנה, ערן נגאוקר. "נראה לי הזוי שלא הצליחו במשך שמונה שעות להוציא מערן את המידע לגבי מקום המסתור של ניב. במשך שמונה שעות חוקרים בן 22 נורמטיבי - איך לא מצליחים להוציא ממנו איפה הוא הוריד את ניב?".

החיפושים בשבוע שעבר (סוכנות תצפית)

עורכת הדין עינב חימי, פרקליטתו של נגאוקר אמרה: "ערן לא תכנן את זה. הוא נקלע לסיטואציה שבה לא הייתה לו ברירה כי חבר שלו העמיד אותו במצב הזה - 'או שאני מתאבד או שאתה משתף איתי פעולה'. ערן לא הבין את גודל האירוע התקשורתי והציבורי וברגע שהוא הבין הוא פרש את העובדות וביקש מכוחות הביטחון להיות זהירים כדי שניב לא יתאבד. זה היה החשש שלו". 

עורך הדין מוטי יוסף, פרקליטו של ניב אסרף, הסכים כי "מדובר במעשה מטופש. ניב נמצא במעצר ולא מודע למה שקורה בחוץ ול'לינץ'' הציבורי שמתבצע ברשתות החברתיות. אני מניח שכשהוא ישתחרר מהמעצר הוא יבין את גודל הכעס שיש נגדו וגכמובן את המחירים שהוא יצטרך לשלם. ללא ספק".

סריקות גם בחשיכה (סוכנות תצפית)

המשטרה: נזק של מיליוני שקלים

ניב אסרף נמצא בלילה שבין חמישי לשישי בקריית ארבע כשהוא בריא ושלם. לאחר פעילות חקירה מאומצת של משטרת ישראל, כוחות השב"כ וצה"ל, הוא אותר בוואדי בקריית ארבע כשברשותו קופסאות שימורים ושק שינה - כשמונה שעות לאחר תחילת החיפושים.

במשטרה מעריכים שהנזק הכלכלי מהאירוע עומד על מיליוני שקלים, מכיוון שהופעלו כל האמצעים לאיתורו של אסרף. "2,000-3,000 חיילים עברו מבית לבית וכיתרו את האזור" אמר התובע מטעם המשטרה. "צריך להביא אותם לדין על בזבוז כספי הציבור: מסוקי צה"ל, שב"כ ומשטרה - עשרות מיליוני שקלים שהלכו לטמיון משעה שלוש בצהריים ועד אחת בלילה".