3 חיילים נפצעו במהלך אימון באזור החרמון

הותר לפרסום: חייל צה"ל נפצע בינוני-קשה ושניים נוספים נפצעו קל-בינוני בתאונה שאירעה במהלך אימון שגרתי באזור הר החרמון. השלושה, מילואימניקים מיחידת האלפיניסטים, ככל הנראה החליקו לנקיק בעומק מספר מטרים וחולצו באמצעות מסוקים לאחר מספר שעות. הם מאושפזים בביה"ח רמב"ם בחיפה

תאונה מבצעית בחרמון: שלושה חיילי מילואים מיחידת האלפיניסטים נפצעו הבוקר במהלך אימון שגרתי בהר החרמון. מצבו של אחד החיילים בינוני-קשה, ומצבם של שניים נוספים מוגדר קל-בינוני. לאחר מספר שעות הם חולצו והועברו לבית החולים רמב"ם בחיפה. הודעה נמסרה למשפחות החיילים שנפצעו.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי במהלך אימון שגרתי של היחידה בשלג בחרנמון, הידרדרו שלושה חיילים לנקיק נחל בעומק של מספר מטרים. חייל אחד נפצע באורח קשה ושניים נוספים באורח בינוני, מאוחר יותר חל שיפור מסויים במצבם של הפצועים.

בשל תוואי השטח הבעייתי הוזעקו למקום מסוקים של יחידת החילוץ בהיטס של חיל האוויר, 669, שיחד עם מסוק של מד"א פעלו במשך שעות ארוכות לחילוץ הפצועים, ולאחר מכן העבירו אותם לטיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה. 

בתקופה הזו של השנה, לאחר שהשלג מצטבר באזור החרמון - עורכת יחידת האלפיניסטים אימונים רבים לאורך גדר גבול הצפון. תוואי השטח לא פשוט, במיוחד עם הצטברות השלג. ההערכה היא כי ייתכן שהחיילים לא הבחינו בנקיק בגלל השלג - מה שגרם להחלקתם ולפציעתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק