גונדר אלי גביזון ימונה לנציב שב"ס הבא

לראשונה בתולדות המדינה, ימונה קצין מתוך שירות בתי הסוהר לעמוד בראשו. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הודיע הבוקר כי ימנה את גונדר אלי גביזון, מפקד מחוז הדרום בשב"ס, לנציב הבא. "מדובר ביום היסטורי לקציני שירות בתי הסוהר", אמר אהרונוביץ'

נציב שב"ס הבא אלי גביזון. צילום ארכיון (חדשות 2)

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הודיע הבוקר כי גונדר אלי גביזון, מפקד מחוז הדרום בשב"ס, הוא שימונה לנציב שירות בתי הסוהר. לדברי אהרונוביץ מדובר ב"יום היסטורי", מאחר שלראשונה בהיסטוריה ממונה נציב מתוך סגל הפיקוד הבכיר של הארגון.

השר אהרונוביץ' אמר בתדרוך עיתונאים שערך כי "שירות בתי הסוהר ספג באחרונה מכה קשה ביותר באסון השריפה בכרמל. נפילתם של 37 צוערי וקציני שירות בת הסוהר בעת ביצוע משימתם להצלת חיי אדם, מעידה יותר מכל על איכות הארגון ומצוינות אנשיו".

אהרונוביץ הוסיף: "אין לי ספק בעוצמתו, ובחוסנו של הארגון. אני סומך על הקצינים והסוהרים אשר ימשיכו ויקדמו הארגון". לדבריו, על גביזון תהיה האחריות לשקם את הארגון לאחר האסון בכרמל.

"יום היסטורי לקציני השב"ס"

"לקציני שירות בתי הסוהר זהו יום היסטורי היום", הסביר אהרונוביץ' והוסיף: "הם יודעים ובטוחים שגם הם עוצבו לעמוד בראש הפרמידה". לדברי אהרונוביץ', אין לו ספק שגביזון יוביל את שירות בתי הסוהר "למילוי משימותיו על הצד הטוב ביותר".

מהמשרד לביטחון פנים נמסר כי טרם הבאת המינוי לאישור הממשלה, יועבר שמו של גביזון לאישורה של הועדה למינוי בכירים, בראשות השופט טירקל. עוד נמסר כי טרם פרסום ההמלצה עדכן השר אהרונוביץ' את ראש ראש הממשלה בנימין נתניהו בהחלטתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק