"ישראל רואה בחומרה מעבר ספינות הקרב האירניות בים התיכון"

ראש הממשלה התייחס בישיבת הממשלה השבועית למעבר ספינות הקרב מאירן בתעלת סואץ ואמר כי ישראל רואה זאת בחומרה. דיווחים סותרים באשר למעבר הספינות, רשת טלוויזיה אירנית טוענת כי הספינות כבר עברו, בסואץ מכחישים

דיווחים סותרים ממצרים: הנהלת תעלת סואץ מתעקשת כי ספינות המלחמה האירניות יגיעו לקצה התעלה רק הלילה, ויעברו בה מחר בבוקר. בכך מכחישה ההנהלה את הדיווח כי שתי הספינות חצו את תעלת סואץ והן בדרכן לסוריה, דיווח של ערוץ הטלוויזיה האירני בערבית, אל-עלם.

לפי הנהלת תעלת סואץ, הספינות יגיעו לכניסה הדרומית לתעלה במפרץ סואץ הערב והספינות יכנסו לחלקה הצפוני של התעלה רק מחר בבוקר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לספינות מאירן בישיבת הממשלה השבועית הבוקר. לדבריו, "ישראל רואה בחומרה את מעבר הספינות האירניות בים התיכון".

כך או כך, ההחלטה מהווה "כאב ראש" מדיני למצרים, משום שבעוד היחסים עם ישראל וארצות הברית היוו ברית אסטרטגית למדינה בעשורים האחרונים, עם אירן לא היו למדינה יחסים רציפים מאז המהפכה החומייניסטית במדינה בשנת 1979, מאז גם לא היו ספינות אירניות בים התיכון. המערב יעקוב בדריכות לראות אם מתן האישור לספינות מסמן מהפך במקומה של מצרים ביחסה למערב.

עמוס ידלין: "אירן היא האיום הקיומי הגדול ביותר למדינת ישראל"

ראש אמ"ן לשעבר התייחס אתמול בתכניתנו "פגוש את העיתונות" למצב באירן ואמר: "אירן היא עדיין האיום הקיומי הגדול ביותר למדינת ישראל. שינוי משטר בסוריה ובאירן יכול להביא לשינוי אסטרטגי חיובי מאוד לישראל", אמר ידלין."היכולת של ארה"ב לכוון את האירועים שהתרחשו במצרים גדולה בהרבה מיכולתה באירן", הוסיף הקצין הבכיר.

"אני מאמין שהאסטרטגיה האירנית היא התקדמות איטית לעבר פיתוח פצצה גרעינית, ושאירן מסוגלת לפתח פצצה גרעינית, אותה תוכל לייצר ברגע שתבחר", טען ידלין. "אירן חמושה בנשק גרעיני ותביא למזרח תיכון אחר ומסוכן הרבה יותר", הוא הזהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק