דיווח: משרד החוץ הורה לסגור את השגרירות באנקרה בגלל איומי טרור

העיתון הטורקי "הורייט" מדווח כי השגרירות באנקרה והקונסוליה באיסטנבול סגורות מאז יום שישי בשל חשש ממתקפת חיזבאללה לציון 3 שנים לחיסול עימאד מורנייה. על פי הדיווח, אנשי הסגל עובדים מבתיהם

משרד החוץ הישראלי סגר זמנית את השגרירות באנקרה ואת הקונסוליה באיסטנבול בשל איומי טרור - כך מדווח העיתון הטורקי "הורייט".

על פי הפרסום, סגורים המשרדים כבר מיום שישי על רקע האיומים של חיזבאללה לנקום את חיסולו של בכיר הארגון עימאד מורנייה לפני שלוש שנים. עוד דווח כי אנשי הסגל עובדים מבתיהם.

בעקבות מידע שהתקבל בימים האחרונים ובעקבות זיהוי של פעילות חשודה סביב כמה נציגויות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם, הוחלט במערכת הביטחון לסגור למספר ימים חלק מהנציגויות ובאחרות לנקוט צעדי ביטחון מיוחדים כדי לשבש אפשרות של פיגוע.

משרד החוץ הודיע כי לאחרונה זוהו "מספר אירועים חריגים" סביב מספר נציגויות של מדינת ישראל ברחבי העולם.

"בשלב זה אנו מעריכים כי שורר איום נגד אותם יעדים והוא מטופל", נמסר ממשרד החוץ. "הרשויות הישראליות הרלוונטיות עומדות בקשר עם הרשויות הרלוונטיות במדינות המדוברות".

שלוש שנים לחיסול מורנייה

השבוע מציינים את יום השנה השלישי לחיסולים של בכירי חיזבאללה עימאד מורנייה ועבאס מוסאווי. כתבנו ניר דבורי מוסר כי במטה ללוחמה בטרור הזהירו בשבוע שעבר: "לאור זאת גובר האיום למימוש פיגועים כנגד יעדים ישראלים ויהודים בחו"ל בדגש על: מצרים, תורכיה, גאורגיה, ארמניה, חוף השנהב, מאלי, מאוריטניה וונצואלה".

"לכן המטה ללוחמה בטרור ממליץ להימנע מלהגיע בתקופה הקרובה למקומות בהם יש ריכוזי ישראלים ולהישמע להנחיות גורמי הביטחון המקומיים", נמסר אז מהמטה ללוחמה בטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק