אירן מתעקשת: ספינות המלחמה בדרך לתעלת סואץ

בטהרן מבהירים כי שתי ספינות מלחמה עושות את דרכן לתעלת סואץ – במטרה להגיע לסוריה. האירנים טוענים שמצרים הבהירה כי מבחינתה מעבר ספינות הקרב דרך מעבר סואץ אינו בעייתי. מנהלת תעלת סואץ: לא קיבלנו שום הודעה

לא מוותרים על הפרובוקציה: אירן מבהירה הערב כי שתי ספינות קרב עושות את דרכן לתעלת סואץ.

לטענת טהרן, הבהירה מצרים כי העברת הספינות דרך מעבר סואץ אינה בעייתית מבחינתה. "גורמים רשמיים באירן עמדו בקשר עם גורמים רשמיים בקהיר והבטיחו איתם את העברת ספינות", דיווחה הטלוויזיה הממלכתית באירן.

למרות ההודעה, אומרים במנהלת תעלת סואץ כי לא התקבל שום מסר מהממשל המצרי בנוגע להעברת ספינות צבאיות מאירן. "לא קיבלנו שום מידע עד עכשיו", ציין אחמד מאנחאלי, חבר בהנהלת התעלה לסוכנות הידיעות רויטרס.

על פי הדיווחים, מחפשים האירנים איש קשר מצרי שיסייע בהעברת הספינות בתעלה, אחרי שהסוכן המצרי הקודם שטיפל בנושא - ביטל את החוזה עם הצבא.

ברק: עוקבים בדריכות אחר תנועת הספינות

שר הביטחון אהוד ברק אמר אמש בתגובה למעבר הספינות האירניות בתעלת סואץ כי ישראל הודיעה ל"מדינות ידידותיות" באזור על החששות בעקבות הצעד האירני. הוא הוסיף כי ישראל "עוקבת" אחר תנועת הספינות.

בממשל אובמה אמרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הם מודעים למעבר הספינות, אך סירבו להגיב מעבר לכך.

אחמד אל-מליקי, חבר בוועד המנהל של תעלת סואץ, אמר לסוכנות הידיעות כי "אנו לא עוצרים אף ספינה כל עוד אנו לא במצב מלחמה". הוא הוסיף כי ספינות קרב של כל מדינה זקוקות לאישור מצרי כדי לעבור. עד כה, משרדי הביטחון והחוץ של מצרים לא אישרו או הכחישו שאירן ביקשה אישור שכזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק