3 פלסטינים נהרגו בתקיפת צה"ל בעזה

חולית פלסטינים שהתקרבה לגדר המערכת ליד זיקים נורתה לפנות בוקר בהיתקלות עם כוחות צה"ל בצפון רצועת עזה. מצה"ל נמסר שה-3 עסקו בניסיונות להניח מטען ונורו בשיתוף פעולה של חיל הים

כוחות צה"ל בזעה, ארכיון (חדשות 2)

תקרית אש בצפון רצועת עזה: רשת התקשורת הפלסטינית מדווחת על שלושה הרוגים פלסטינים כתוצאה מירי של כוחות צה"ל לכיוונם לפנות בוקר ברצועת עזה. הירי אירע בעקבות ניסיון של חוליית פלסטינים להגיע לגדר סמוך מאוד לזיקים, ככל הנראה על מנת להניח מטען.

השלושה זוהו על ידי מה"ל ובמתקפה משולבת של חיל הים, ירי מהאוויר וירי מהקרקע, נורו ונהרגו. מדובר צה"ל נמסר כי כוח צה"ל זיהה מספר מחבלים שהתקרבו לגדר בצפון הרצועה וניסו להניח מטען. חיילים ביצעו ירי לעבר המחבלים, ממנו נפגעו שלושה". עוד נמסר כי חיל הים היה מעורב בזיהוי החוליה וכי "גורמי טרור נמצאים במקום ומנסים להניח מטענים לצורך פיגועים וחטיפת חיילים". לא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל.

מדובר בתקרית שמגיע אחרי שבוע של שקט יחסי ברצועה: בליל שלישי שעבר, תקף חיל האוויר מטרות במרכז ובצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר שבין היתר פגעו המטוסים במנהרה, שנועדה לחדירת מחבלים לשטח ישראל, וכי בשתיים מתוך שלוש המטרות זוהו פיצוצי משנה.

"הירי בוצע בתגובה לירי חמאס לעבר שטח המדינה", נמסר מצה"ל, לאחר שיממה לפני כן נורו שש פצצות מרגמה ורקטות קסאם לעבר המועצות האזוריות שער הנגב וחוף אשקלון. באירועים לא היו נפגעים, ולא נגרם נזק לרכוש. עדי ראיה פלסטינים סיפרו לסוכנויות הידיעות כי הירי פגע במחסן תרופות במחנה הפליטים ג'בלייה ולפחות ארבעה אזרחים נפצעו בתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק