ברק: "עוקבים בדריכות אחר הספינות האירניות"

שר הביטחון אהוד ברק מאותת לאירן ואומר כי ישראל "יידעה מדינות ידידותיות על חששותיה" בעקבות ספינות המלחמה האירניות, שעושות דרכן דרך תעלת סואץ לכיוון סוריה, מול חופי ישראל. מחיר הנפט זינק. ליברמן: "ישראל לא תוכל להבליג לנצח"

שר הביטחון אהוד ברק אמר אמש בתגובה למעבר הספינות האירניות בתעלת סואץ כי ישראל הודיעה ל"מדינות ידידותיות" באזור על החששות בעקבות הצעד האירני. הוא הוסיף כי ישראל "עוקבת" אחר תנועת הספינות.

בממשל אובמה אמרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הם מודעים למעבר הספינות, אך סירבו להגיב מעבר לכך.

אחמד אל-מליקי, חבר בוועד המנהל של תעלת סואץ, אמר לסוכנות הידיעות כי "אנו לא עוצרים אף ספינה כל עוד אנו לא במצב מלחמה". הוא הוסיף כי ספינות קרב של כל מדינה זקוקות לאישור מצרי כדי לעבור. עד כה, משרדי הביטחון והחוץ של מצרים לא אישרו או הכחישו שאירן ביקשה אישור שכזה.

מחיר הנפט זינק

"בעקבות הדיווחים הרבים אודות מעבר הספינות מול חופי ישראל והתבטאויותיו של השר ליברמן בנושא, זינקו הערב מחירי הנפט. המסחר בנפט רשם לאורך היום גידול של 1% ונסחר תמורת 85 דולרים לחבית.

ליברמן. משגר אזהרה (רויטרס)
"זו פרובוקציה שמוכיחה כי הביטחון העצמי והחוצפה של האירנים הולכים וגדלים מיום ליום", אמר מוקדם יותר שר החוץ ליברמן בוועידת הנשיאים.

לצערי, הקהילה הבינ"ל אינה מוכיחה נכונות להתמודד עם הפרובוקציות האירניות החוזרות ונשנות. על הקהילה הבינ"ל להבין שישראל אינה יכולה להתעלם לנצח מן הפרובוקציות הללו. אנו מצפים שהקהילה הבינ"ל תפעל בהקדם ובנחישות מול הפרובוקציות האירניות שנועדו לדרדר את המצב באזור ותעמיד את האירנים במקומם",הדגיש השר ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק