נתניהו עונה לנסראללה: "מי שמסתתר בבונקר שיישאר בבונקר"

לאחר שהערב איים מזכ"ל חיזבאללה נסראללה על ישראל שיכבוש את הגליל, עונה לו הערב רה"מ נתניהו. "מי שמסתתר בבונקר, שיישאר בבונקר", אמר נתניהו בוועידת הנשיאים. "צה"ל ערוך ומוכן להגן בעוצמה על ישראל"

לאחר שמוקדם יותר היום איים מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה על ישראל, עונה לו הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מי שמסתתר בבונקר, שיישאר בבונקר", אמר נתניהו בוועידת הנשיאים בירושלים. את נאומו של נתניהו העברנו בשידור חי כאן באתר.

ראש הממשלה נשא שם נאום באנגלית, אך עשה הפוגה קצרה ועבר לעברית כשאמר: "בל יפקפק איש בכוחה של ישראל וביכולתנו להגן על עצמנו. יש לנו ממשלה נחושה, צבא חזק ועם ממוקד. פנינו לשלום עם כל שכנינו - אך צה"ל ערוך ומוכן להגן בעוצמה על מדינת ישראל מול כל אויבינו".

נסראללה: "בני גנץ - לוחמיי יכבשו את הגליל"

מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה שלח הערב איום מפורש לעבר ישראל והזהיר כי במקרה של עימות נוסף הוא יורה ללוחמיו לכבוש את הגליל.

בנאום שנשא לרגל יום השנה לחיסול עימאד מורנייה, הגיב נסראללה לדבריו של שר הביטחון ברק, לפיהם על חיילי צה"ל להיות מוכנים לאפשרות של הסלמה בגבול הצפון, בעקבותיה הם עלולים להיקרא להיכנס שוב ללבנון.

"אני אומר ללוחמי ההתנגדות האיסלאמית: תהיו מוכנים ליום שבו, אם תיכפה מלחמה על לבנון, הנהגת ההתנגדות תבקש מכם להשתלט על הגליל", הצהיר נסראללה והפנה את דבריו לברק, לאשכנזי ולרמטכ"ל הטרי גנץ. "נצטרך להתרגל לשם הזה", עקץ. 

מסר למפקדי צה"ל: תשמרו על הראש

מזכ"ל החיזבאללה המשיך לאיים והבטיח כי הנקמה על חיסולו של מורנייה - עוד תבוא. "אני אומר למפקדים ולגנרלים הציוניים, כי לאן שלא תלכו בעולם - אתם תמיד צריכים לשמור על הראש שלכם", התריע נסראללה והדגיש: "דמו של מורנייה לא נשפך לשווא".

נסראללה התייחס גם למהפכה במצרים וחגג את מפלתו של הנשיא חוסני מובארק. לדבריו, האירועים האחרונים הוכיחו כי המערך האמריקני במזרח התיכון - קורס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק