ברק וגנץ בפיקוד צפון: "האזור כולו משתנה"

הרמטכ"ל החדש רב-אלוף בני גנץ בחר בגבול הצפון כמקום בו יבקר ביום הראשון בתפקיד החדש. גנץ, שבעבר שימש כאלוף פיקוד הצפון, ביקר יחד עם שר הביטחון במוצב "פרג" וצפה לעבר לבנון. ברק אמר לחיילים: "ראינו מה קרה בלבנון כשהתחלפה ממשלה, ראינו בתוניסיה ומצרים, האזור הזה לא יציב"

ביומו הראשון בתפקיד החדש, הגיע הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לסיור בפיקוד הצפון, יחד עם שר הביטחון ברק.

גנץ, שבעבר שימש כאלוף פיקוד הצפון ואף היה הקצין האחרון שיצא מלבנון בליל נסיגת צה"ל במאי 2000, צפה על לבנון ממוצב "פרג" ולאחר מכן שוחח עם החיילים המאיישים את הבסיס.

שר הביטחון ברק אמר לחיילים כי לאור האירועים באזור, יש לשמור על עירנות גבוהה. "האיזור כולו משתנה לנגד עינינו", לדברי ברק. "ראינו מה קרה בלבנון כשהתחלפה ממשלה, ראינו בתוניסיה ומצרים. אני חושב שהסכם השלום יהיה יציב, אבל זה מראה כמה האזור הוא בלתי יציב. האזור הזה הוא לא יציב וזו המשמרת שלכם".
 
גנץ עצמו התבדח עם החיילים ואמר: "הגזרה הזו לא חדשה בשבילי. אני פה כי זה היום הראשון של העבודה". בהמשך אמר שר הביטחון על הרמטכ"ל החדש כי "אפילו הכפריים בצדו השני של הגבול זוכרים את גנץ, בגלל הגובה שלו".

בסיום דבריו אמר ברק לחיילים כי "בחיזבאללה זוכרים את המכות שקיבלו במלחמה ב-2006, אבל זה לא יהיה לנצח. המצב יכול להידרדר וצריך להיות מוכנים תמיד".